Çevre şenliğinde uçurtma coşkusu

Çevre Haftası münasebetiyle her gün bir parkta düzenlenen şenliklerin ikinci gün adresi Esenler Mahallesi Botaş Park oldu.  Dağıtılan uçurtmalar ise etkinliği adete uçurtma şenliğine çevirdi.

5 Haziran Çevre Haftası münasebetiyle düzenlenen ve 5 gün sürecek Çevre Şenliği’nin ikincisi Esenler Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Botaş Parkı’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar, animasyon gösterileri ve  sevimi kostümler içerisinde çalan bando takımı ile doyasıya eğlendi. Parkta kurulan şişme oyun grupları ise çocukların bir diğer ilgi odağı oldu. Halat çekme, çuval koşusu gibi yarışmalara Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de katılarak çocukların coşkusuna ortak oldu. Eğlenceli yarışmalarda  kazanan çocuklar çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ödüller arasında yer alan uçurtmalar etkinliği bir anda uçurtma şenliğine çevirdi.  Çocuklar, rengarenk uçurtmalarının gökyüzünde yükselmesini büyük bir mutlulukla seyretti. .

Çevremizi temizleyen de kirleten de yine insanlar

AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil ile birlikte İstanbul milletvekili adayları Emine Ravza Kavakçı ve Şeyma Döğücü de şenlikte yer aldı. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  zamanın yetişkinlere geleceğin ise çocuklara ait  olduğunu hatırlatarak, bu nedenle çevre konusunun büyük duyarlılık istediğini söyledi.  Başkan Şahin şöyle devam etti: “Geleceğimize temiz bir dünya bırakmak için daha az atık üretmeliyiz.  Geri dönüşebilecek her şeyi biriktirip tekrar geri dönüşüme kazandırmalıyız. Dünyanın en ileri teknoloji çöp toplama sistemini ilçeye kuruyoruz. Ancak çevremizi temizleyen de , kirleten de yine biziz. Çevresel duyarlılığımızı üst noktada tutmalıyız.”dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler