Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Pendik Belediyesi ve hayırsever bir işadamının katkılarıyla yeni bir acil bölüm kazandırılıyor.

Günden güne artan hasta yoğunluğuna ihtiyaç vermekte zorlanan Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Pendik Belediyesi ve hayırsever bir işadamının katkılarıyla yeni bir acil bölüm kazandırılıyor. Yeni yapı genel acil, mevcut yapı ise çocuk acil olarak hizmet verecek.

Pendik Belediyesi ve hayırsever bir işadamının ortaklığıyla Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Üniversitesi’ne çocuk acil bölümü kazandırılıyor. Günden güne artan yoğunluğa cevap vermekte zorlanan hastaneye toplam 1.900 metrekare alan sahip acil bölümü inşaatına başlandı. İki katlı inşaatın  kısa sürede tamamlanıp hizmet vermesi bekleniyor. Planda yapılan değişiklikle genel acil bölüm, yeni yapılacak binada hizmet verecek. Çocuk acil ise mevcut yerde daha geniş bir şekilde devam edecek. Böylelikle çocuk acil servisi, tam donanımlı bir şekilde hastalarını kabul edecek.

Başkan Şahin, her aşamasıyla ilgileniyor

Projeyi başından beri takip eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, inşaat esnasında da incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi alıyor.

Ana Sayfa Tüm Haberler