Uluslararası İslam Ülkeleri Geleneksel Sanatçılar Buluşmasında 33 ülke sanatçıları kapanış için bir araya geldi.

Uluslararası İslam Ülkeleri Geleneksel Sanatçılar Buluşmasının son gününde  33 ülkenin sanatçılarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Kenan Şahin, organizasyonun oldukça başarılı geçtiğini belirterek  İslam coğrafyasındaki eserlerin ne kadar üstün olduğunun bu yıl daha iyi anlaşıldığını söyledi.  

4-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası İslam Ülkeleri Geleneksel Sanatçılar Buluşması'nda eserlerini sergileyen 33 ülkeden geleneksel el sanatçıları,  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de katıldığı kapanış töreninde son kez bir araya geldi. Organizasyonun değerlendirilmesinin ardından geleneksel kıyafetleriyle birlikte sahneye çıkan sanatçılar kendileri için hazırlanmış teşekkür plaketlerini Belediye Başkanı Kenan Şahin'den aldılar.  IRCICA  El Sanatları Kallkınma Programı Başkanı Dr. Nezih Maruf’un da katıldığı törende konuşan Başkan Şahin, Geleneksel Sanatçılar Buluşması'nın bu yıl daha başarılı olduğunu ifade ederek, "IRCICA  ile işbirliğimizi ortaya koyduk ve bir geleneksel sanatçılar buluşmasını daha tamamladık. Oldukça başarılı geçen organizasyonumuz seneye daha da iyi olacak" dedi. Sanatçılara ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Şahin, "Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak sadece İslam Ülkelerinden sanatçı getirdik.Sergilenen eserlere baktığımız zaman şunu anladık ki İslam coğrafyasındaki eserler gerçekten çok üstün" şeklinde konuştu.  

Öte yandan  plaket takdim töreninde Başkan Şahin'e sürpriz yapan geleneksel sanatçılar, özenle imal ettikleri eserleri hediye ederek teşekkürlerini ilettiler.  Yaklaşık iki saat süren program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler