Kurban Bayramı için düzenlenen bayramlaşma töreni, son dönemlerde yaşanan terör olayları ve Mekke'de yaşanan izdihamda vefat eden hacılar nedeniyle buruk geçti.

Kurban Bayramı için düzenlenen bayramlaşma töreni,  son dönemlerde yaşanan terör olayları ve Mekke'de yaşanan izdihamda vefat eden hacılar nedeniyle buruk geçti. Belediye Başkanı Kenan Şahin şehitlere ve hayatını kaybeden hacı adaylarına Allah'tan rahmet diledi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Bayramın 2. Günü  Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde vatandaşlarla bayramlaştı. İstanbul Milletvekili Erol Kaya’nın da katıldığı program, son dönemlerde yaşanan Hac faciası ve şehit haberleri nedeniyle buruk geçti. Başkan Şahin,  Hac görevini yerine getirirken hayatını kaybeden hacı adaylarına Allah'tan rahmet diledi. Olayın gerçekleştiği yere defalarca gittiğini belirten Başkan Şahin; "Organizasyon sorunu elbette var; ancak o kutsal yerlere defalarca gitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki; hacılarımız çok aceleci davranıyor. Kurallara uyma konusunda daha hassas olmalıyız" dedi. Başkan Şahin terör olaylarına da değinerek; " Teröre karşı etkili sonuçlar alınıyor. Allah güvenlik güçlerimizi daima muzaffer eylesin" şeklinde konuştu. 

 "Bu seçim huzura vesile olsun"

AK Parti Milletvekili adayı Alim Erdemir ve İlçe Başkanı Rüstem Kabil'in de yer aldığı törende konuşan Milletvekili Erol Kaya da hem şehitlere hem de Hac esnasında vefat edenlere rahmet diledi. Yaşadığımız coğrafyanın huzura ihtiyacı olduğunu belirten Kaya, konuşmasında 1 Kasım'da gerçekleşecek seçimlere ve son dönemlerde yaşanan siyasi sürece yer verdi. Kaya, bu seçimin Türkiye ve tüm coğrafyaya huzur getirmesine vesile olmasını diledi.

Ana Sayfa Tüm Haberler