Binlerce gencin faydalandığı “Sağlıklı Yaşam Merkezi” projesi, Pendik Belediyesine önemli bir ödül getirdi.

Binlerce gencin faydalandığı “Sağlıklı Yaşam Merkezi” projesi, Pendik Belediyesine önemli bir ödül getirdi.  Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2015 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri’nde kategorisinde 1. olan Pendik Belediyesinin ödülü, düzenlenen törenle Başkan Kenan Şahin’e takdim edildi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin “2015 Sağlıklı Şehirler En iyi Uygulama Ödülleri” sahiplerini buldu.   Belediyecilik alanında yürüttüğü öncü ve örnek projelerle bugüne kadar birçok ödülün sahibi olan Pendik Belediyesi, gençleri obeziteden korumak amacıyla  yürüttüğü çalışmayla ödüllerine bir yenisini ekledi.  Pendik Sağlıklı Yaşam Merkezi projesi,  13 belediyenin 43 projeyle başvurduğu Sağlıklı Kentler Birliği 2015 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri’nde  sağlıklı yaşam kategorisinde 1. Oldu. 

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde düzenlenen ödül töreni ile 1.’lik plaketini Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe’den aldı.  

Gençlere ücretsiz uzman desteği verildi

Gençlerin hem bedensel, hem de ruhsal gelişimlerini sağlıklı bir geleceğe kavuşturmayı amaçlayan Sağlıklı Yaşam Merkezi projesi kapsamında,  İstanbul Kalkınma Ajansı hibesi ile bir yıl boyunca lise öğrencilerini bilinçlendirecek bir çok çalışma gerçekleştirildi. Dumlupınar Hamid Aytaç Kültür Merkezi’nde  kurulan Sağlıklı Yaşam Merkezi, psikolog, beslenme uzmanı ve fiziksel aktivite uzmanları ile 14-18 yaş arası obez, fazla kilolu, aşırı zayıf veya sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmak isteyen gençlere uzman desteği verdi.  Ayrıca liselerde 6 bin gencin beden kitle taraması gerçekleştirilerek risk taşıyanlar tesbit edildi. 33 lisede 5 bine yakın öğrenciye ve öğretmenlere  seminerler verildi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler