Gençler sordu, Dr.Kenan Şahin cevapladı.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Ahmet Yesevi Mahallesi Ahi Evran Kültür Merkezi’nde ikincisi düzenlenen "Gençler Soruyor" buluşmasında kültürden sanata, spordan kariyer planlamaya kadar gençlerin yönelttiği sorulara tek tek yanıt verdi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ikincisi düzenlenen ‘Gençler Soruyor’ programında Esenyalı, Güzelyalı, Ahmet Yesevi, Fatih ve Orhangazi Mahallesi gençleri ile bir araya geldi. Eğitimden sağlığa, spordan  yatırımlara  kadar çeşitli konularda  ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında tüm merak ettiklerini Başkan Şahin’e yönelten gençler, yaklaşık 2 saat süren programda  yanıtları ilk ağızdan öğrendiler.  

Dere boyunca 400 dönümlük park

Ahmet Yesevi Mahallesi’nde yer alan Ahi Evran Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmada Başkan Şahin, gençler için bugüne kadar 40 futbol sahası kazandırdıklarını; 5 yıl içerisinde bu sayıyı 150’ye çıkaracaklarını belirtti. 2017 yılı planlarında ise Ahmet Yesevi Mahallesi’nin Tuzla sınırına içinde birçok fonksiyonun yer alacağı çok büyük futbol sahası inşa edeceklerini belirten Başkan Şahin, bölgedeki dere kenarına 400 dönümlük rekreasyon alanına sahip bir park yapacaklarını söyledi.

Pendik’te kitap okumak isteyen için mazeret yok

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen programda kitap ve kütüphane konusu da ayrıca ele alındı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen acil ihtiyaç listesine göre her yıl 5 okula kütüphane kazandırdıklarını söyleyen Başkan Şahin, belediyeye ait 17 kütüphane bulunduğunu; kitap okumak isteyen için Pendik’te mazeret olmadığını dile getirdi.

Çocukların yeteneklerinin keşfedilip yetiştirilmeleri gerekir

Ülkemizde geçmişten beri süregelen  eğitimde kök salmış sınav sistemine karşı olduğunu belirten  Başkan Şahin, çocukların yeteneklerinin keşfedilip, ona göre yetiştirilmeleri gerektiğini vurguladı. Üniversitelerin meslek öğretmediğini,  akademik formasyon sağladığını söyleyen Başkan Şahin, çocukların üniversitede istediği  bölümü ya da mesleği seçmemelerinin  başlıca sebebinin de anneler olduğunu dile getirerek “Anneler, öğrenim süreci boyunca çocuklara baskı yaparak, çocukların yapmak istedikleri mesleğin önüne geçiyor” dedi.

 

Ana Sayfa Tüm Haberler