Lig'de oynayan Pendik Ampute Futbol Takımı ile Dr.Kenan Şahin’in de bulunduğu Pendik protokolü dostluk maçı yaptı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında organize edilen anlamlı futbol maçında engellilerden oluşan ve Ampute Ligi’nde oynayan Pendik Ampute Futbol Takımı ile aralarında Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de bulunduğu Pendik protokolü dostluk maçı yaptılar.

Farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleşen 50 dakikalık anlamlı karşılaşma, Sahil Spor Tesislerinde gerçekleşti.  Özel maçın kadrosunda  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Akif Yorulmaz, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Özkan Kara, İlçe Sağlık Müdürü Ferdi Bolat, Gençlik Hizmetler Spor İlçe Müdürü Osman Karaca, Karate Milli Takım Antrenörü Ercan İnce yer aldı.  Ampute takımı ile protokolün karma olarak oynadıkları futbol müsabakası berabere bitti.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Kenan Şahin, herkesin potansiyel engelli olduğunu hatırlatarak; “ Pendik’te engelliler için güzel işler yapılıyor. Bu özel günde, engellilere duyarlılığı arttırmak amacıyla bir maç tertip edildi. Potansiyel engelliler olarak biz de bu maça katıldık. Belediyemizin hem Süper Lig’de oynayan tekerlekli sandalye basketbol takımı hem de gene ampute futbol takımı başarıdan başarıya koşuyorlar. Bugün de şehrin yöneticileri, ampute futbol takımımızla beraber maç yaptı. Engellilere desteğimiz sürecek” dedi.

 Pendik Engelliler Spor Kulübü Başkanı Osman Bozanlı da kendilerine destek veren başta Pendik Belediyesi olmak üzere tüm kurumlara teşekkür ederek maça katılan protokol üyelerine flama ve atkı hediye etti.

 

Ana Sayfa Tüm Haberler