Pendik Belediyesi Spora Büyük Destek Veriyor

Pendik Spor Akademisi Buluşmaları” kapsamında 3.sü düzenlenen ve konusu “Kulüpler-Federasyon İlişkileri” olan seminerde konuşan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez, İstanbul’da özellikle 5 ilçe belediye başkanı spora büyük destek veriyor. Bunlardan biri de Pendik Belediye Başkanımız Dr. Kenan Şahin’dir” dedi.

Pendik Belediyesi ve Pendikspor Kulübü’nün “Pendik Spor Akademisi Buluşmaları” kapsamında 3.sünü düzenlediği ve konusu “Kulüpler-Federasyon İlişkileri” olan seminer yoğun katılımla gerçekleştirildi. Seminere Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF istanbul il temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendikspor Başkanı Sami Bayram, Belediye Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu ve ilçedeki amatör spor kulüpleri başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

İyi niyet yanında bilgi ve birikim de gerekiyor

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Pendikspor Kulübü Başkanı Sami Bayram, 3.sü düzenlenen seminere birikimlerini kendileri ile paylaşmak üzere gelen Ali Düşmez ve Ali Tanrıyaşükür’e teşekkür etti. Ardından kürsüye gelen Belediye Başkan Dr. Kenan Şahin, ilçede sporun yönetilmesi adına sadece iyi niyetin yetmeyeceğini ve bunun için gerekli bilgi ve birimin sağlanması adına 2 yıldır devam eden bu seminerleri oldukça önemsediğini kaydetti.

İstanbul’da spor alanları 16 kat arttı

Seminerde konuşan TASKK Başkanı ve TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, 2002’den bu yana İstanbul’da spor alanında çok ciddi alt yapı çalışmaları gerçekleştirilip sportif alanların kazandırıldığını belirterek “2002 öncesinde İstanbul’un o günkü nüfusuna göre kişi başına düşen toplam spor alanından(spor sahası,yürüme-koşu-bisiklet alanlar vs.) pay yalnızca 7 cm’ydi. Bugün itibariyle baktığımızda bu rakam güncel nüfusa göre kişi başına 114 cm’ye yükselmiş. İstanbul’da sportif alt yapı 16 kat artmış. Bu merkezi hükümetin ve yerel yönetimlerin başarısıdır” dedi.

“Kenan Şahin, spora destek anlamında ilk 5’ten biri”

Konuşmasında İstanbul’daki 39 ilçe belediyesinin spora desteğini de gündeme getiren Ali Düşmez, “İstanbul’da bahsettiğimiz bu 16 katlık artış üzerinde özellikle 5 ilçe belediyesi ve başkanları spora büyük destek veriyorlar. Bunlardan biri de Pendik Belediye Başkanımız Dr. Kenan Şahin’dir. Kendisini spora verdiği büyük desteklerden dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Seminerin konuları şunlardan oluştu

Seçilmiş Yönetim- Atanmış (Ücretli) Yönetim İlişkileri, , İnsan Kaynakları Yönetimi, Altyapı Yönetimi, Mali Yönetim, Tesis Yönetimi, Malzeme Yönetimi,  Spor Kulübü - Federasyon İlişkileri

Ana Sayfa Tüm Haberler