Pendik Gönülver Derneği’nin Suriyeli mülteciler için düzenlediği yardım buluşmasına Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu da katıldı.

Pendik Gönülver Derneği’nin Suriyeli mülteciler için düzenlediği yardım buluşmasına Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu da katıldı. Sare Davutoğlu, Gönülver Derneği’nin çalışmaları hakkında edindiği bilgilerin kendisini memnun ettiğini belirterek, “Örnek çalışmalarınızın her zaman bir destekçisi de ben olacağım” dedi. 

Pendik Gönülver Derneği’nin Suriyeli mülteciler için düzenlediği yardım toplantısına Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu da katıldı. ‘Paylaşmak Yürek İster ‘ sloganlı Pendik’te yaşayan Suriyelilere destek amaçlı buluşmaya Sare Davutoğlu ile birlikte İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Metiner ve Erol Kaya, Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin ve eşi Dr. Sevtap Şahin ile Gönülver  Derneği Başkanı Gülbahar Durmuş ve dernek üyeleri iştirak etti.

Gönülver Derneği Başkanı Gülbahar Durmuş, buluşmaya teşrif eden Sare Davutoğlu’da desteklerinden ötürü teşekkür ederken, derneğin 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği önemli sosyal sorumluluk projeleri ve ilçede yaşayan Suriyeli mülteciler için gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Başkan Şahin övgüyle bahsetti

Ardından Kürsüye gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Gönülver Derneği çalışmalarının önemine vurgu yaptığı konuşmasında, özellikle sosyal yardım işleri ve gençlik projeleri kapsamında yürütülen çalışmalardan bahsetti. Şahin, kamu hizmetinde bulunanların gönüllülerle birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarda toplumsal faydanın daha büyük ve bereketli olduğunu vurguladı.

Ulusal sınırlar gönüllerimizi asla sınırlayamaz

Ardından konuşan İstanbul Milletvekili Metiner, ulusal sınırların gönülleri sınırlamadığına vurgu yaparak Pendik Gönülver Derneği’nin Suriyeli mülteciler yararına düzenlediği bu güzel buluşmada olmaktan dolayı memnuniyetini belirtti. Milletvekili Erol Kaya ise, gönüllülük hizmetinde kadın faktörünün önemine vurgu yaptı.

Sare Davutoğlu: Pendik’ten her yere ulaşacak bir iyilik zinciri olsun

Programın onur konuğu olan ve kürsüye ‘Vakıf Yürekli Hanımefendi’ namıyla davet edilen Sare Davutoğlu, kendilerine bu sıfatı yakıştıran Gönülver Derneği üyelerine teşekkür ettiği konuşmasında, bir sivil toplum çalışanı olarak en sevdiği buluşmaların bu tip hayır ve destek buluşmaları olduğunu belirtti. Sare Davutoğlu, “Gönülver Derneği’nin 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği çalışmalar konusunda edindiğim bilgiler beni oldukça memnun etti. Diliyorum ki bu güzel çalışmalar, Pendik’ten İstanbul’a, Türkiye’ye ve her yere ulaşacak bir iyilik zincirinin halkası olur” dedi.  

“Bir destekçiniz de benim”

Sare Davutoğlu, “Burada toplanacak gelirin Suriyeli mültecilere gıda yardımı olarak gitmesinden büyük memnuniyet duyuyorum. Örnek çalışmalarınızın her zaman bir destekçisi de ben olacağım” şeklinde konuştu. Program, Sare Davutoğlu’nun Pendik’te yaşayan Suriyeli mülteciler ve Gönülver Derneği üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler