Ressam Çetin Acar'ın resim sergisi Dr.Kenan Şahin tarafından Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi'nde açıldı.

Ressam Çetin Acar’ın “Şazz” isilmli resim sergisi kapılarını açtı.  Sanatçı, aralarında “Fetih” ve “İstanbul” konulu soyut resimlerin de yer aldığı serginin açılışının ardından Sanat Kahve’de mini bir de resim kursu verdi.   

Pendik Belediyesinde uzun yıllardır kurs öğretmenliği yapan  Ressam Çetin Acar’ın Şazz adlı resim sergisi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde  açıldı. Açılışta konuşan Sanatçı Çetin Acar, 20 yıllık birikimlerini bu sergi için derlediğini ifade  etti. Açılış kurdelesini sanatçıyla birlikte kesen Belediye Başkanı Kenan Şahin de ressam Çetin Acar’a tebrik ederek serginin Pendik Sanat hayatına  hayırlı olması dileklerin sundu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergide aralarında “Fetih” ve “İstanbul” konulu soyut eserler de bulunuyor.  Serginin son tarihi ise 29 Şubat.

Minikler resim yapmayı sevdi

Öte yandan sergi sonrası Sanat Kahve’de mini bir resim kursu verildi. Haftasonları  Pendik Belediyesi Hamit Aytaç Kültür Merkezi’nde resim kursu veren Ressam Çetin Acar,  burada Pendiklilere yağlı boya  konusunda teknik bilgi verdi. Ardından uygulamalı mini resim kursu veren sanatçıya özellikle minikler büyük ilgi gösterdi. Pendikli çocuklar Ressam Çetin Acar’ın da yardımıyla hayal dünyalarını tuvale yansıtmaya çalıştı.

Ana Sayfa Tüm Haberler