Dr.Kenan Şahin, Erguvan Sanat Grubu'nun M.A.Ersoy Sanat Merkezi’ndeki “Klasik Sanatlar Karma Sergisi”nin açılışını yaptı.

Erguvan Sanat Grubu sanatçılarının Hat, Ebru ve Tezhip üzerine yaptıkları eserlerden oluşan ‘Klasik Sanatlar Karma Sergisi’, Başkan Kenan Şahin’in de katılımıyla Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Sergide, ebru, hat, tezhip sanatının yanı sıra İstanbul konulu resimler de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Açılışın ardından sergiyi gezen Belediye Başkanı Kenan Şahin,  Klasik Sanatlar Karma Sergisi’ndeki ürünlerin en latif eserler olduğunu ifade ederek tüm sanatseverleri sergiye davet etti. Konuşmasında Pendik’teki sanat hayatını de değerlendiren  Başkan Şahin, her yıl daha nitelikli sanat faaliyetleriyle salonların dolduğunu ifade ederek; “Köklerimizle bağımız ne kadar güçlü olursa geleceğe uzanan dallar o kadar yakın olur. Bu anlamda geleneksel sanatlarımızı desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.

Hattat Ahmet Kutluhan’dan  Tezhip Sanatçısı Zeynep Yılmazer’e 20 klasik sanatçıya ait eserlerin yer aldığı ‘Klasik Sanatlar Karma Sergisi’  17 Mart’a kadar açık kalacak.

Ana Sayfa Tüm Haberler