Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Kütüphaneler Haftası dolayısıyla 80. Yıl Nuh Çimento Lisesi’nde tören ve kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

‘52. Kütüphaneler Haftası’ etkinlikleri kapsamında 80. Yıl Nuh Çimento Lisesi’nde Başkan Şahin'in de katılımıyla kitap okuma seansı ve  Doğu illerindeki okullara gönderilmek üzere kitap toplama kampanyası, Güzelyalı İmam Hatip İlkokulu’nda da kütüphane açılışı düzenlendi. 

Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle  Kütüphaneler Haftası dolayısıyla  80. Yıl Nuh Çimento Lisesi’nde tören ve kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Pendik’teki çeşitli liselerden yüzlerce öğrenci katıldı. Belediye Başkanı Kenan Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz da  öğretmen ve öğrencilerle birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla kitap okudu.

Kitaplar kumbaraya

Programın sonunda ise öğrenciler  okudukları kitaplara mesajlarını yazarak  kitap kumbarasına attı. Toplanan 350 kitap doğudaki ihtiyaç sahibi okullara gönderilmek üzere araçlara yüklendi.

“Binlerce kişinin hayat tecrübesi kitaplarda….”

 80. Yıl Nuh Çimento Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşen programda konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin öğrencilere kitap okumayla ilgili nasihatlerde bulundu. İnsan ömrünün bir defaya mahsus olduğunu,  ancak kitap okuyarak binlerce insanın  ömürlük tecrübelerinden yararlanılabileceğini söyleyen Başkan Şahin, belediye olarak  “kitap okuma” etkinliklerini sürdüreceklerini belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ise İslam Dini’ni örnek göstererek; “İlk emri oku diyen bir dinin mensuplarıyız. Kitap okumaya meraklı bir ecdadımız vardı. Moğollar Anadolu’yu işgal ettiklerinde nehirlerden mürekkep akarmış. Kitap okumadaki bu hassasiyeti günümüzde  de göstermemiz lazım.” dedi.   

2 bin kitaplık kütüphaneleri oldu

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında bir de kütüphane açılışı gerçekleşti.  Pendik Belediyesi tarafından Güzelyalı İmam Hatip İlkokulu’na yapılan 2 bin  kitaplık kütüphanenin açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü  Aytekin Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel’in katılımıyla gerçekleşti.

Yazarlar kitaplarını imzalayacak

Bir diğer Kütüphane Haftası etkinliği ise yarın (29 Mart Salı) Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde yapılacak. Yazar Ali Ural önderliğindeki Yazı Şiir Atölyesi’nde kitap çıkaran dokuz yazar okurlarla buluşacak. Saat 10:00’da başlayacak etkinlikte yazarlar kitaplarını imzalayacak. Gün sonunda ise okurlarıyla söyleşi gerçekleştirecekler.

Ana Sayfa Tüm Haberler