Pendik Belediyesi, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23 bin fidan dikerek örnek bir projeye imza attı.

Pendik Belediyesi, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23 bin fidan dikerek örnek bir projeye imza attı. Projenin kapanış programında, Pendik Uluslararası Çocuk Festivali sebebiyle dünyanın 10 ayrı ülkesinden gelen çocuklar, yanlarında getirdiği toprakları, Kardeşlik Ağacı’nın dibine serpti.

Pendik Belediyesi, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23 bin fidan dikerek örnek bir projeye imza attı. Projenin son ağaçları ise “Kardeşlik Ormanı” adıyla, Yayalar Mahallesinde yer alan Marifet tepesine dikildi. Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Bugün dünyanın çeşitli ülkelerinden ülkemize ve festivalimize gelen çocuklarla toprağa kazandıracağımız bu ağaçlar, asırlar boyu dünya kardeşliğini pekiştirecek, kardeşliğimizin nişanesi olacak” dedi.

Dünya çocuklarına iyi niyet ve sevgi içeren sloganlar yükseldi

Törenin en anlamlı yönü, 11. Pendik Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali sebebiyle dünyanın 10 ayrı ülkesinden gelen çocukların yanlarında ülkelerinden getirdiği toprakları Kardeşlik Ağacı’nın dibine dökmesiydi. Çocuklar ülkelerinden getirdikleri toprakları Kardeşlik Ağacı’na dökerken tüm dünya çocuklarına iyi niyet ve sevgi içeren sloganlar seslendirdi.

Türkiye ve 10 ülkenin toprağıyla büyüyecek

Pendik’te dünya çocuklarının kardeşliğini temsil eden ağaç; Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kosova, Letonya, Makedonya, Romanya ve Ukrayna’nın topraklarıyla, Türkiye topraklarını birleştirdi. Daha sonra ağaç Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in ve protokolün eşliğinde Pendik’i seyreden tepede toprakla buluştu.

Ana Sayfa Tüm Haberler