Pendik Belediyesi Atletizm Kros Yarışları’nda sporcu öğrenciler, ferdi ve takım halinde şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı.

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen Atletizm Kros Yarışları’nda ilçe genelinde okuyan öğrenciler, ferdi ve takım halinde şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı. Koşunun ödül törenine katılan dünya rekortmeni gösteri ekibi Karizma Şov basketbol ekibi, birbirinden tehlikeli ve akrobatik hareketlerle törene gelen öğrencileri coşturdu.

Pendik Belediye Başkanlığı Kupası 2016 Yılı Atletizm ve Kros Yarışları, ilçe genelinde okuyan öğrenciler ve okulları yine ferdi ve takım halinde kıyasıya yarıştırdı. Küçük Erkekler, Küçük Kızlar, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride yapılan kros yarışları, bu yıl Tavukçuyolu Mesire Alanında gerçekleştirildi. 1000 kadar öğrencinin katıldığı koşularda başlama atışını Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yaptı. Derece alan öğrencileri de tebrik eden Başkan Şahin,  “Amacımız sporla iç içe yaşayan, sağlıklı nesiller yetiştirmek” dedi.

Dünya rekortmeni Karizma Şov, çılgın hareketleriyle büyüledi

Tavukçuyolu Mesire Alanı’nın kros yarışına çok uygun toprak yolunda öğrenciler kendi kategorilerinde 1 ve 2 kilometrelik mesafeyi 1. bitirmek için mücadele etti. Yarışların tamamlanması sonrası Kurtköy Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine katılan dünya rekortmeni gösteri ekibi Karizma Şov basketbol ekibi, birbirinden tehlikeli ve akrobatik hareketlerle törene gelen öğrencileri coşturdu. Birbirinden zor parende ve taklalarla basket atan ekip, öğrencilerden tam not aldı.

Madalya ve kupalarını aldılar

Ardından kendi kategorilerinde dereceye giren öğrenciler Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, İlçe Spor Müdürü Osman Karaca ve Gençlik Spor Müdürü Avni Er’in elinden madalya ve kupalarını aldı.

Koşuların şampiyonları:

Küçük Kızlarda                 1. Adil Erdem Beyazıt Ortaokulu’ndan Yağmur Alıcı

Küçük Erkeklerde             1. Fatma Gözen Eralp Ortaokulu’ndan Yasin Kaya

Yıldız Kızlarda                  1. Fatma Gözen Eralp Ortaokulu’ndan Yağmur Karabulak,

Yıldız Erkeklerde              1. Ömer Nasuhi Bilmen İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mehmet Can Çotal

Genç Kızlarda                   1. Velibaba Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Sultan Can

Genç Erkeklerde               1. Ali Yakup Cenkçiler İmam Hatip Lisesi’nden Fatih Erhan

 

Okullarda takım halinde şampiyonlar ise şöyle:

Küçük Kızlarda                 ÖMER NASUHİ BİLMEN İMAM HATİP ORTAOKULU

Küçük Erkeklerde             KURTKÖY İMAM HATİP ORTAOKULU

Yıldız Kızlarda                  FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

Yıldız Erkeklerde              MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

Ana Sayfa Tüm Haberler