Pendik Belediyesinin 763 kişilik temizlik personeli, düzenlenen eğitimle sertifikalı oldu.

Pendik Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ‘mesleki yeterlilik’ ve ‘iş sağlığı eğitimi’ verilen Pendik Belediyesi temizlik personeli,  sertifikalarını düzenlenen törenle Başkan Kenan Şahin'in elinden teslim aldı. 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğünün arazide görev yapan temizlik personeli için  Pendik Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde mesleki yeterlilik kursu düzenlendi. Çöp Toplama Personel Eğitimi Modüler Programı kapsamında katı atıkların toplanmasından iş güvenliğine çeşitli konularda eğitim verildi. Toplam 48 saatlik kursa her iki müdürlükten toplam 763 personel katıldı. Ayrıca İdari personel de Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen kurumsal ileşitim eğitimi aldı.   

Sertifikalar Başkan Şahin'den

Kursu tamamlayanların sertifikaları, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle Belediye Başkanı Kenan Şahin tarafından verildi.  Törende konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahini eğitim alan personeli tebrik ederek; “Vatandaş açısından en önemsenen iş temizliktir. Aldığınız bu eğitimle çok daha verimli olacağınıza inanıyorum” dedi. Pendik Belediyesinin temizlik alanında teknolojiye olduğu kadar insan kaynağına da yatırım yaptığını ifade eden Başkan Şahin; “Her alanda olduğu gibi temizlikte de standartları yükseltmeyi sürdüreceğiz. Bu anlamda personelimize yönelik eğitimlere devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  

Ana Sayfa Tüm Haberler