Şırnak’ta şehit düşen Jandarma Üstteğmen Rahmi Çelik, Pendik Sahil Camii’nden binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şırnak’ta şehit düşen Jandarma  Üsteğmen Rahmi Çelik,  Pendik Sahil Camii’nden binlerce kişinin katıldığı törenle  son yolculuğuna uğurlandı.  Törende  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Akar ve TBMM Başkanı Kahraman da yer aldı.

PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu başından vurularak şehit olan 5 aylık ikiz bebek babası Jandarma Üsteğmen Rahim Çelik (30) için Pendik Sahil Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Pendik Belediye Başkanı  Kenan Şahin, şehit babası Güngör Çelik, şehidin 5 aylık ikiz çocukları, eşi ve  annesi  ile askeri erkan katıldı.

Tekbirlerle taşındı

Gözü yaşlı baba Güngör Çelik ise Erdoğan’ın yanında saf tuttu. Şehit üsteğmen Rahim Çelik için cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı.  Helallik alınmasının ardından  şehidin tabutu tekbirler eşliğinde omuzlara alındı. Askerlerin omuzlarında top arabasına taşınan şehidin cenazesinin ardından, ailesi ve protokol üyeleri bir süre yürüdü. Üsteğmen Rahim Çelik’in cenazesi Sultanbeyli'de defnedildi.

Ana Sayfa Tüm Haberler