Pendik Belediyesi’nin çocuklara yönelik teknoloji eğitim programının tanıtımı, Dr. Kenan Şahin tarafından yapıldı.

Teknolojiyi sadece kullanan değil teknoloji üreten bir nesil yetiştirmek üzere Pendik’te çocuklara yönelik bilgisayar programcılığı projesi hayata geçirildi.  Pendik Belediyesinin imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında 80 ortaokul öğrencisi, düzenlenen törenle eğitime başladı.  

Çocuklara teknolojiyi hızlı ve kolay bir şekilde kullandırmakla birlikte teknolojinin alt yapısını, çalışma prensiplerini ve onu oluşturan bileşenleri de görmelerini ve öğrenmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen programcılık kursu Neyzen Tevfik Sanat Merkezi’nde başladı. Açılış programına Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in yanı sıra Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli, Gebze Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bünyamin Coşut ve Robincode Bilişim Teknoloji ve Girişimcilik Derneği Kurucu Başkanı Gözde Erbaz da katıldı.

“Başarılı çocukları ileri düzeyde de destekleyeceğiz.”

Açılışta konuşan Başkan Şahin, dünyanın ve ülkemizin geleceğinde bilişim, yazılım teknoloji alanında üretici bir nesil yetiştirmenin önemine değinerek, “Çocuklarımız bilgisayar kullanımı konusunda gayet iyiler. Bu kursta kullandıkları programların nasıl üretildiği ve nasıl hayal dünyalarındaki programları üretebilecekleri konusunda eğitilecekler. Ümit ediyorum ki bu kurstan bilişim alanında önemli çalışmalar gerçekleştirecek isimler çıkacak. Temel eğitim verilecek kursumuzda başarılı ve istekli öğrencilerimize ileri düzey eğitimleri konusunda da destekleyeceğiz. Şimdiden çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Eğitim 6 hafta sürecek

Çocukların bilişim alanında üretici olmasını sağlayacak kurs, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pendik Belediyesi, Robincode Bilişim Teknoloji ve Girişimcilik Derneği, Gebze Teknik Üniversitesi ve Teknopark İstanbul’un imzaladığı Bilişim Teknolojileri işbirliği protokolü kapsamında düzenleniyor. 80 ortaokul öğrencisi, hafta sonları 40’ar kişilik iki grup halinde eğitim alacak. 6 hafta sürecek eğitimde  programlamanın temelleri, siber güvenlik ve tekno girişimcilik konuları öğretilecek. 

Ana Sayfa Tüm Haberler