Pendik Belediyesi yıl sonu sergilerinin 3. olan ‘Süsleme Sanatları’, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı.

Yıl sonu sergilerinin üçüncüsü olan ‘Süsleme Sanatları’,  Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergide, taştan yapılmış “Kuş kafesleri” ve İhsan Erdem’in 7 ayda tamamladığı 50 bin çividen oluşan dev Esmaül Hüsna’sı dikkat çekiyor

Pendik Belediyesi Sanat Kurslarında eğitim alan öğrencilerin eserlerinden oluşan  “Yıl Sonu Sergileri” devam ediyor. Taş İşleme, Osmanlı Süsleme Sanatı, Cam füzyon, Cam üfleme ve Filografi kursiyerlerinin el emeği ürünleri, “Süsleme Sanatları” Sergisi başlığı altında Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde görücüye çıktı. Serginin açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin,  öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek; “Ustaları bile şaşırtacak eserler görmek mümkün. Kurslarımıza katılan Pendikliler sanatla iç içe yaşamanın zevkine varmış durumda. Hepsini emeklerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi. Sergide her zaman olduğu gibi eğitim veren öğretmenlere plaket ve öğrencilere de sertifika verildi.

Dev filografiyi Cumhurbaşkanına hediye etmek istiyor

Toplamda 82 eserin yer aldığı sergide dikkat çekenler arasında Taş İşlemeciliği ‘Ustası’ ve öğrencilerinin iki buçuk ayda tamamladığı Kuş Kafesleri adlı eser yer aldı. Bir diğer dikkat çeken eser ise filografi öğrencisi İhsan Erdem’in Esmaül Hüsna’sı oldu.   Dev eserini yedi ayda tamamlayan ve tam 50 bin çivi ve dört kilo tel kullanan Erdem’in arzusu filografisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etmek.  

Ana Sayfa Tüm Haberler