Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Dr. Kenan Şahin’i ziyaret etti.

Süper Lig Şampiyonu Beşiktaş Kulübü’nün Başkanı Fikret Orman, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i ziyaret etti. Gençlere ve spora yapılan yatırımları anlatan Başkan Şahin, Pendik'te parayla toplama kulüpler yerine alt yapıdan sporcu yetişmesi için çaba gösterdiklerini söyledi.

Başkan Şahin’in Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’ndeki çalışma ofisinde gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü.  Pendik’teki spor yatırımları hakkında bilgi veren Başkan Şahin, sporcu yetişmesi için alt yapıya odaklı çalıştıklarını belirterek, “ Amatör kulüplerimize  altyapı, tesis ve malzeme desteği veriyor, yönetimi için de akademik eğitim sağlıyoruz. Dönem sonuna kadar 100 futbol sahası tamamlayacağız. 50 bin çocuğumuza spor eğitimi verdik. Sadece futbol değil, farklı branşların da gelişmesi için ciddi bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

Yeni yönetime başarılar diledi

Pendikspor’un U-19 takımının Türkiye Şampiyonu olduğunu da hatırlatan Başkan Şahin, “Takımda oynayan 11 çocuk, altyapıdan çıktı. Biz paranın gücüyle toplama takımlar değil, şehrin çocuklarının alt yapısından yetiştiği takımların oluşması için gereken tüm desteği veriyoruz. Pendikspor da bunun lokomotifi olsun istiyoruz. ” şeklinde konuştu.

Pendikspor’da yönetim değişikliğinin de gündeme geldiği görüşmede eski Başkan Sami Bayram’ı tanıdığını ve sevdiğini belirten Fikret Orman, Şerafettin Taştan Başkanlığındaki yeni yönetime de başarılar diledi.

“Yeni tesis Beşiktaş markasına yakışır olacak”

Görüşmede Başkan Kenan Şahin ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman tadilat çalışmalarının sürdüğü Pendik Beşiktaş Spor Kulübü tesislerinin son durumu hakkında da görüş alışverişinde bulundu. Orman, Geziboyu Caddesi’ndeki eski tesisin Beşiktaş’a yakışır bir şekilde yeniden inşa edileceğini belirterek,  “Beşiktaş’ın bayrağının asıldığı her yer bizi temsil eder. Bu nedenle tesislerimizin de Beşiktaş markasına yakışır olması gerekiyor” dedi.

Orman’dan sürpriz

Fikret Orman, kendisiyle tanışmak için gelen Başkan Şahin’in oğlu Kerem Şahin’e de forma sürprizi yaptı.  Beşiktaşlı olan Salih’e üzerinde ismi yazılı olan forma hediye eden Orman, kendisini  Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa Final maçına davet etti.  

Süsleme Sanatları Sergisi’ni gezdi

Ziyaretin ardından Başkan Şahin'le birlikte Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılan Süsleme Sanatları Sergisi'ni gezen ve sanatçıları tebrik eden Fikret Orman, bol bol  da fotoğraf çektirdi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler