Pendik Belediyesi ve Pendikspor işbirliğiyle düzenlenen Şehit Yalçın Aran sömestr futbol turnuvasında şampiyon Pendikgücü oldu.

 

Pendik Belediyesi ve Pendikspor işbirliğiyle düzenlenen “Şehit Yalçın Aran U-13 Sömestr Futbol Turnuvası”nı Çayırova Gençlik'i 3-1'lik skorla yenen Pendikgücü kazandı. Şampiyon takım kupasını Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in elinden aldı.

Pendik Belediyesi ve Pendikspor işbirliğiyle düzenlenen “Şehit Yalçın Aran U-13 Sömestr Futbol Turnuvası”,  final karşılaşmasıyla sona erdi. 9 gün boyunca futbol heyecanın yaşandığı turnuvanın final karşılaşması Pendikgücü ve Çayırova Gençlerbirliği arasında oynandı. Rakibini 3-1 yenerek kupaya uzanan Pendikgücü, karşılaşmada gülen taraf oldu. Karşılaşma sonrası düzenlenen törende şampiyon takımın kupasını Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin verdi. Üçüncülük kupasını Kurtköyspor futbolcularının aldığı turnuvada ayrıca Çayırova Gençlerbirliği oyuncusu en değerli futbolcu ve Kurtköyspor kalecisi Mehmet Emin Tirgil, en iyi kaleci olarak seçildi.

Başkan Şahin, altyapıya destek veren kulüplere teşekkür etti

Şampiyon takımı tebrik eden  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik’te tüm kulüplerin iyi futbolcular yetiştirdiğini ifade ederek alyapıya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Turnuvada Pendik'in yanı sıra Sakarya, Tuzla, Maltepe, Kartal,  Sancaktepe ve Beykoz'dan 26 amatör takım mücadele ederken, 13 yaş ve altı  468 futbolcu katıldı.

Ana Sayfa Tüm Haberler