Kuzey Marmara Otoyolunun 12 kilometrelik Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle birlikte trafiğe açıldı.

Kuzey Marmara Otoyolunun 12 kilometrelik Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle birlikte trafiğe açıldı. Başbakan Yıldırım, 4 gidiş, 4 geliş yolun İstanbul’un trafik yükünü azaltacağını belirtti.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında yapılan Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu törenle birlikte trafiğe açıldı. Mecidiye Gişelerinde gerçekleştirilen törene Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, İstanbul Milletvekilleri, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, diğer ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 12 kilometrelik 4 gidiş, 4 geliş bu yolun açılışı öncesi konuşma yapan Başbakanımız Yıldırım, “Burası Kurtköy sapağı. Dünyanın en büyük havalimanı üçüncü havalimanına burası çok yakın. Amaç İstanbul'un trafik yükünü azaltmak. Sultanbeyli'ne, Kozyatağı'na giden vatandaşlar doğrudan 3. köprüye çıkacaklar. Buralarda daha az trafik var, daha fazla rahatlık var.”dedi.

“20 bin kilometre yol yaptık”

Bağlantı yolu projesinin tamamlanmasıyla beraber, Anadolu Otoyolu'nu Kuzey Marmara ile birleştirmiş olacaklarını belirten Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Yakasından Avrupa Yakasında geçecek olanların şehir içi trafiğine girmeyeceğine ve trafiğin rahatlamış olacağına vurgu yaptı. Başbakan Yıldırım “Bugün Türkiye'nin mutlu yürüyüşünde yeni hizmetin açılışı için hep beraberiz. 15 sene yatırımlarımızla, ekonomiyle, ihracat, tarım, sağlıkla bir Türkiye'yi üç Türkiye yaptık. Yapılamaz ne varsa tek tek gerçekleştirdik. 20 bin kilometre yol yaptık.”dedi.

4 milyon ağaç dikildi

Yol hizmete girerken çevreye de önem verdiklerini ifade eden Başbakanımız Yıldırım “Bütün bu 90 kilometre güzergah boyunca, 200 kilometreden fazla alana tam 4 milyona yakın ağaç dikildi, 1 milyon daha dikilecek. Sadece bugünü değil, Türkiye'nin geleceğini de bu yollarla inşa ediyoruz.”dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler