Fun Run 2017’nin üçüncü ayağı Pendik Etabı tamamlandı.

Fun Run 2017’nin üçüncü ayağı Pendik Etabı tamamlandı. Yüzlerce koşucu Pendik Sahil’deki 7 km’lik etabı başarıyla tamamlamak için ter döktü. Koşucularla beraber yarışa katılan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tüm koşuculara başarılar dileyerek “Sporu çok önemsiyoruz. Her alanda spora destek vermeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Kral FM’i sunucusu “Afrikalı Ali”nin sunduğu Spor İstanbul Fun Run Series “İstanbul’u Koşuyorum” Pendik Etabı ısınma hareketleriyle başladı. Pendik Belediyesi, Spor AŞ ve Spor İstanbul organizasyonuyla düzenlenen etkinlikte koşucuları motive etmek amacıyla dans gösterilerinin de yapıldığı organizasyonda sıra başlangıç noktasına geldi. Aralarında profesyonel koşucuların da bulunduğu yüzlerce sporsever start anıyla birlikte 7 km’lik yarışa başladı. Kimi performansından ödün vermeden etabı tamamlarken kimi ise daha ilk kilometrelerde kenara çekilerek dinlenmek zorunda kaldı.  Öte yandan yarış boyunca sağlık ekipleri olası sıkıntılara karşı koşuculara ambulansla eşlik etti.

“En iyi çalıştığımız ilçe Pendik”

Yaklaşık bir saat süren Fun Run 2017’ Pendik Etabı'nda kadınlar ve erkeklerde  ilk üçe girenler belli oldu. Erkeklerde 22.37’lik derecesiyle Aykut Taşdemir birinciliği elde ederken, kadınlarda ise 25.47’lik derecesiyle Özlem Kaya birinci oldu. Yarışmada dereceye girenlere kupa ve ödülleri Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli, Kaymakam İlhan Ünsal, SPOR AŞ ve Spor İstanbul yöneticileri tarafından verildi. Öte yandan Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Bayraktar yaptığı konuşmada Pendik Belediyesine teşekkür ederek “En iyi çalıştığımız ilçe Pendik. Belediye başkanımıza spora desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.   

Ana Sayfa Tüm Haberler