Dr. Kenan Şahin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile sağlık ve spor alanında görüşmeler gerçekleştirdi.

TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde Ankara’da düzenlenen Kamu Açık Kaynak Konferansı’na katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin daha sonra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile sağlık ve spor alanında görüşmeler gerçekleştirdi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Ankara’da yoğun bir program geçirdi. Başkan Şahin ilk olarak TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansı’nın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve çözümler, kamu açık kaynak kullanım ve uyarlama öyküleri, ülkemizde yürütülen faaliyetler, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ve benzeri konuların ele alındığı konferansta Başkan Şahin, açık kaynak yazılımlarının önemine değinerek PARDUS gibi yerli yazılımların desteklendikçe gelişeceğine ve dışa bağımlılığın önemli ölçüde azalacağına vurgu yaptı.

Sağlık ve sporla ilgili görüşmeler gerçekleşti

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin konferansın ardından  Sağlık Bakanı ve Gençlik ve Spor Bakanı’nı ziyaret etti. İlk ziyaretini Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a gerçekleştiren Başkan Şahin, Esenler Spor Kompleksi’nin hizmete giriş süreci ve ilçe genelindeki spor tesisleriyle ilgili projeler hakkında bir görüşme gerçekleştirdi. Başkan Şahin’in ikinci durağı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan oldu. Başkan Şahin encümen üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği’nin Yerel Yönetimlerde Türkiye'nin 2018 yılındaki sağlık gündemi konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Ana Sayfa Tüm Haberler