Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş Yıldönümü, Pendik’te düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş Yıldönümü, Pendik’te düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu yılki kutlamalar için Cumhuriyetin Kuruluş Yıldönümüne ithafen 94 metrelik Türk Bayrağı hazırlandı. Dev bayrakla Pendik sokaklarında dolaşan vatandaşlar, cumhuriyet coşkusunu daha da artırdı. 

Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikler, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde  öğrencilerin performanslarıyla devam etti. Gazipaşa Meydanı ise tam bir Cumhuriyet Meydanına dönüştürüldü. Vatandaşlara cumhuriyet panosu önünde ücretsiz fotoğraf çekimi, Melisa ve Tarkan Çallıoğlu yönetimindeki konser, halk oyunları, cumhuriyetin kuruluş mücadelesini anlatan fotoğraf sergisiyle birlikte vatandaşlar dopdolu bir 29 Ekim yaşamış oldu.

Dev Türk bayrağı, Pendik Sokaklarında   

Bu yılki etkinliklerin en anlamlısı Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş Yıldönümüne özel olarak hazırlanan 94 metrelik Türk Bayrağı oldu. Dev bayrak, Pendiklilerin ellerinde Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nden başlayıp çarşı içinde gezdirilerek alkışlar eşliğinde yürüyüşün başladığı noktaya getirildi.

“Cumhuriyetimizi elimizden almak istediler”

Pendiklilerle birlikte Cumhuriyet Yürüyüşüne katılan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Cumhuriyetin kurulması için büyük bedeller ödedik. Onu yaşatmak için de bedeller ödüyoruz. 15 Temmuz Hain Darbe Kalkışması gibi girişimlerle cumhuriyetimizi elimizden almak isteyenler oldu. Bu yüzden daha güçlü bir cumhuriyetimiz olmalı.” dedi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler