Lig lideri Pendikspor’a destek

Ligde şampiyonluğa kenetlenen Pendikspor’a destek amacıyla Pendik Belediyesi tarafından "Tutana Aşk Olsun" sloganıyla büyük bir tanıtım kampanyası başlatıldı.  İlk olarak ilçedeki işadamlarıyla futbolcuları buluşturan toplantıya ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  “Pendik’in markası olan Pendikspor bugün şampiyonluğa hazır” diyerek tüm Pendiklileri takımlarına destek olmaya çağırdı. 

Ligde oynadığı ilk 6 maçta 18 puan toplayarak bir anda tüm futbol kamuoyunun dikkatini çeken Pendikspor, 16 maç sonunda topladığı 32 puan ile ligin zirvesinde yer alarak yoluna doludizgin devam ediyor.Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  bu sezon 1. Lig’e yükselmek için büyük bir şans yakalayan Pendikspor’a destek amacıyla   Pendikli  iş adamlarıyla sporcuları bir araya getirdi. Düzenlenen kahvaltılı toplantıya  AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Kaymakam Osman Tunç, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Turgay Kılıç, Pendikspor Başkanı Sami Bayram ve kulüp  yönetimi, Pendikspor eski başkanları, teknik direktör Ahmet Yıldırım, A Takım Futbolcuları ile Pendikli çok sayıda işadamı, kanaat önderi ve  sivil toplum kuruluşu yöneticisi  katıldı.

Bayram, “1. Lig’e çok yakınız”

Açılış konuşmasını yapan Pendikspor Başkanı Sami Bayram, bu sene büyük bir çıkış yakaladıklarını belirterek Pendikspor’a tüm kentin bu zorlu ve güzel yolda destek olması gerektiğini belirtti.  Bayram, şampiyon olarak 1. Lig’e yükseleceklerine inandıklarını belirterek  katılımlarından dolayı tüm iş adamlarına teşekkür etti.

Şahin, “Her açıdan şampiyonluğa hazır bir Pendikspor var”

Ardından kürsüye gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendikspor’un şehrin markası olduğunu ve Türkiye’nin her yerinde Pendik deyince Pendikspor adının öne çıktığını belirtti. Konuşmasında Pendikspor’a güvendiğini, bu sene gerçekten şampiyon olacağına inandığını belirten Şahin “5 yıldır belediye başkanıyım, daha önce Pendikspor için Şampiyon olacak demedim. Bugün ise alt yapısıyla, tesisleriyle, finansal başarısıyla, yönetim anlayışıyla her açıdan şampiyonluğa hazır bir Pendikspor var“ şeklinde konuştu.

Şahin, “Pendikspor için ciddi bir tanıtım çalışması yürütüyoruz”

Pendikspor’un şampiyonluğa yürüdüğü bu yolda, Pendik’te yaşayan herkesin önce haberdar olması ve sonra da kenetlenerek desteklemesi gerektiğini kaydeden Şahin, “Belediyemiz Basın Yayın Müdürlüğü bünyesinde bu amaçla çok ciddi bir tanıtım çalışması yürütülüyor. Amacımız,  ilçemizin markası Pendikspor’un başarısını ve hedefini herkese duyurarak, hep birlikte üst lige taşımak ” dedi.

Kaymakam Tunç teşekkür etti

Pendik İlçe Kaymakamı Osman Tunç ise “Pendikspor’lu futbolculara bir teşekkür borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bizlere çok güzel bir heyecan yaşatıyorlar. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Kaya, “Pendikspor tüm şehrin ortak paydası”

İstanbul Milletvekili Erol Kaya ise konuşmasında Pendikspor’un tüm şehrin ortak paydası olduğunu belirtti. Pendikspor yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuların yanı sıra Pendikspor’un başarısı için büyük destek veren Kenan Şahin’i de tebrik eden Kaya, futbolculara, “Kendinizi de strese sokmayın çıkın oynayın ve kazanın.” dedi.

İş dünyasından destek sözü

Toplantıya katılan işadamları adına kapanış konuşmasını yapan Sultanlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı  Şeref Yıldız takıma destek sözü vererek; “Pendikspor bizim iftiharımız. Allah bizi bu güzel günlere getirenlerden razı olsun. Ben kendi adıma düşen kısmet neyse, bugüne kadar olduğu gibi  yine yapmaya devam edeceğim. “ dedi.

Toplantıya katılan iş, siyaset, sivil toplum kuruluşları yöneticileri de destek mesajı vererek Pendikspor’a başarılar dilediler. 

İbrahim Dumankaya  (İbrahim Dumankaya Holding) : Fenerbahçe’yi yenerek gösterdiği başarıyı inşallah diğer büyük takımlar karşısında da gösterir. Çünkü önce Pendikliyiz.  Takımımızı inşallah başarılı olur, iyi yerlerde görürüz.  Bundan sonra da desteğimiz ve katkımız devam edecek.

Sadrettin Elçi (Elçi Eğitim Kurumları Kurucusu): “Pendikspor’un başarısıyla gurur duyuyoruz ve 1. Lig’de görmek istiyoruz. Takımımızı sanayici ve işadamları olarak her konuda destek olmaya devam edeceğiz”

Ali Bayraktar (Viaport- Bayraktar Holding Yönetim Kurulu  üyesi ): Pendikspor bizim şehrimizin en güzide spor kulübü.. Tabi ki  Viaport olarak arkasındayız,  maddi ve manevi  şekilde destekliyoruz.  Bundan sonra da Pendiksporumuzun başarılarını bekliyoruz.

Murat Çevik(Onur İnşaat):  Pendikte yaşadığımız için çok mutluyuz. Pendikspor bizim için büyük gurur kaynağı.. Pendik belediyesi de spora olağanüstü  derecede önem veriyor..Bence bu toplantı çok verimli oldu.

Ali Çavrar (Kurtdoğmuş Köyü Kanaat Önderi):  Pendik kimsenin ummadığı bir başarıya ulaştı, Fenerbahçe’yi yenerek gösterdiği başarıyı tesadüfen değil hak ederek elde ettiğini kanıtladı.  İnşallah süper lige çıkacak.  Bu konuda hepimiz elimizden geleni yapmalıyız.

Ali Rıza Aslan ( Emsaş)  Pendikspor’un başarısını keyifle izliyoruz. Fenerbahçe’yi dize getirerek çok ünlü olmuştu. Belediye Başkanımızın spora ne kadar destek olduğunu da  yakından görüyoruz. .

Nevzat Bayramlılar (Eski Kulüp Yöneticisi) Pendikspor’un sıkıntılı günlerden bu günlere geldiğini görmek ten mutluyum.

Coşkun Özden (Adalar Eski Belyediye Başkanı) Tüm şehrin birlik ve beraberlik içinde Pendikspor’un arkasında olması için şehrin ileri gelenleri, bürokratları,  işadamları, kanaat önderlerinin bir araya gelmesi oldukça önemli. Bundan sonra daha moralli bir Pendikspor izleyeceğimizi düşünüyorum.  

Ana Sayfa Tüm Haberler