Birlikte başardık, Hizmette dolu dolu 4 yıl

 

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in belediye başkanlığı döneminde dört yılda Pendik’e her alanda önemli yatırımlar ve projeler kazandırıldı. Çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar ve aileler düşünülerek tasarlanan yatırımlardan sadece fiziki yatırımların ekonomik boyutu 40 milyon TL’yi aştı.
  
Semt Merkezleri


Pendik Belediyesi, inşa ettiği çok amaçlı semt merkezleriyle hizmeti vatandaşın ayağına kadar götürüyor. İnşa edilen semt merkezleri çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar ve aileler düşünülerek tasarlandı.

 

 

Fevzi Çakmak Semt Merkezi

 Pendik Belediyesi tarafından yapımı süren 4 bin metrekarelik alan üzerine kurulu merkezin iç dekorasyon çalışmalarına başlandı. İSMEK’ten aile sağlık merkezine onlarca hizmet ünitesini tek çatı altında toplanacağı için bölge sakinlerinin günlük hayatlarını oldukça kolaylaştıracak olan Fevzi Çakmak Semt Merkezi’nin bir diğer önemli özelliği de mahalleye meydan kazandıracak olması. Bünyesinde iki büyük fitness salonu, İSMEK sınıfları, aile sağlık merkezi, gençlik ve  etüt merkezlerinin de bulunacağı Fevzi Çakmak Semt Merkezi’nde deyim yerindeyse her ayrıntı düşünüldü. Örneğin İSMEK kurslarına gelen bölge sakinleri için çocuklarını bırakabilecekleri “süreli bakım odaları” bile oluşturuluyor. Bunun yanı sıra içinde, ücretsiz internetin de yer aldığı okuma alanlarına sahip 100 metrekarelik bir kütüphane de yer bulunacak. Öte yandan yine bünyesinde yer alan en son ses ve görüntü sistemine sahip çok amaçlı salonda seminerler, konferanslar verilebilecek ve film izlenebilecek.

Dumlupınar Semt Merkezi

Yapımı süren Dumlupınar Semt Merkezi, Dumlupınarlıların yanı sıra Velibaba ve Çınardere sakinleri  için hizmeti ayaklarına getiriyor. Altı katlı merkez, birden fazla hizmetin aynı noktadan verilmesini sağlayarak vatandaşın günlük hayatını oldukça kolaylaştıracak. Semt merkezi bünyesinde Aile Sağlığı Merkezi, Gençlik Merkezi,  Etüt Merkezi Kütüphane, Fitness, İSMEK, Kreş, Kafeterya vr Çok Amaçlı Salonlar mevcut.

Kurnaköy Konağı

Kurnaköy meydanına bakan eski muhtarlık binasının yerine inşa edilen çok amaçlı Konak, köyler bölgesine yakışan klasik tarzdaki mimarisiyle dikkat çekiyor.  İki katlı ahşap motifli yapının yanında yer alan ve aynı mimariyle yapılan köy kahvehanesi ve avlusu, meydana güzel bir çehre kazandırdı.

Bahçelievler Semt Merkezi

Bahçelievler Mahallesi’nin ihtiyaçlarını karşılayan Semt Merkezi, modern mimarisi ve çok amaçlı yapısıyla şehre artı değer kazandırdı. Çok katlı yapıda Aile Sağlığı Merkezi, İSMEK Kurs Merkezi, Etüd Merkezi, Konferans Salonu ve bir de Fitness Salonu mevcut.

Güzelyalı Semt Merkezi

Yapımı 2010 yılında tamamlanarak hizmete açılan Güzelyalı Semt Konağı, mahallenin eski muhtarlık binası yerine daha modern ve çok amaçlı olarak inşa edildi.  Güzelyalı Semt Konağı içerisinde sağlık ocağı, kütüphane, muhtarlık binası, belediyenin halkla ilişkilerini sağlayacak bir ofis, aynı zamanda yaklaşık 150 kişilik bir konferans ve tiyatro gösteri salonu da bulunuyor.Yeni spor kompleksleri geliyor


Sporu yaşamın bir parçası haline getirmeyi hedefleyen Pendik Belediyesi, ”Hayatınıza spor katın”  sloganıyla yola çıkarak 
basketbol, yüzme, tenis, binicilik gibi birçok branşta binlerce öğrenciye verilen eğitimlerin ardından ilçeye birçok spor kompleksi kazandırıyor.

 

 

Sülüntepe Spor Kompleksi

Sülüntepe Mahalle Muhtarlığı arkasına yapılıyor. 2 binanın yer alacağı Sülüntepe Spor Kompleksi’nde bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonları, 2 adet kapalı yüzme havuzu, kreş, anaokulu, etüt merkezi ve fitness salonları bulunacak. Ayrıca muhtarlık binası da burada hizmet vermeye devam edecek.

Yeşilbağlar Spor Kompleksi

İstanbul İl Özel İdaresi öncülüğünde Yeşilbağlar Mahallesi’ne inşa edilen spor komplesinde basketbol, voleybol, fitness, güreş ve boks salonları yer alacak. Yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik alana sahip tesislere, gençlerin spor dışında vakitlerini geçirebileceği bir de kafeterya yapılıyor.

Dolayoba Spor Kompleksi

Velibaba Mahallesi’ne projesi hazırlanan Dolayoba Spor Kompleksi’nde basketbol, fitness ve minder sporları yapılabilecek salonlar bulunacak. Komplekste ayrıca tribünleri ile birlikte FIFA standartlarında bir futbol sahası ve halı sahalar yer alacak.

Kurtköy Spor Salonu

Pendik’in ilk tam olimpik yüzme havuzunun yer aldığı komplekste ayrıca fitness, step, aerobik ve tekvando salonları da yer alıyor.

Ahmet Yesevi de spor kompleksine kavuşacak

Projesi Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan Ahmet Yesevi Spor Kompleksi Hayırseverlerin yardımı ile inşa ediliyor.


Spor salonları

İlçedeki okullara spor salonu yapılması için çalışmalar yürüten Pendik Belediyesi, tüm bütün sportif ihtiyaçları karşılayabilecek yeterlilikte çelik konstrüksiyon üzerine özel brandayla kaplanmış spor salonları yaptı. Güvenlik önlemleri alınmış spor salonları Şevket Sabancı Lisesi, Fuat Köprülü İlköğretim Okulu ve Barış Manço Parkı’na yapıldı.

 


Halı saha ve etüt merkezleri inşaatları sürüyor

İlçenin birçok noktasında spor kompleksi yapımını sürdüren Pendik Belediyesi, gençlerin sporu ve eğitimi iç içe yaşamaları amacıyla Halı Saha ve Etüt Merkezleri inşa ediyor. Bu kapsamda Güllübağlar, Velibaba, Çamlık ve Yenişehir Mahallelerinde çalışmalar sürüyor. Merkezlerde idari binaların yanı sıra kafeterya, soyunma odaları ve kütüphaneler bulunacak. 

 


Muhtarlık binaları yenilendi

Muhtarlık binaları geleneksel Türk mimarisine uygun olarak yeniden inşa edildi. Bu kapsamda Doğu, Batı, Fevzi Çakmak ve Kurtköy Mahalle Muhtarlıkları, yeni binalarında hizmet vermeye başladı. Her biri ortalama 150 metrekare olan prefabrik binalar ile vatandaşa daha verimli hizmet verilmesi hedefleniyor.


 

 Tenzile Erdoğan Konukevi yüzleri güldürüyor

 Pendik Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi; yetim çocuklar ve anneleri için Gülenyüz Projesi’ni hayata geçirdi. Tenzile Erdoğan Konukevi ile yetim çocuklar ve anneleri barınma, eğitim ve sosyal ihtiyacını karşılayabiliyor. Otel konforunda inşa edilen evlerde, yaşam kalitesi için her şey düşünüldü. Yetimler ve anneleri için bir misafirhane niteliği de taşıyan 32 konutluk Tenzile Erdoğan Konukevi, ailelere dayalı döşeli olarak teslim edildi. Odalar son teknoloji ile donatıldı. LED ekranlı televizyon ve interneti bulunan evler, yaşam standardını yükseklere çıkarıyor.

Konutlarda barınma ihtiyacının yanı sıra ailelere iş imkânı da sağlanıyor. Tenzile Erdoğan Konukevi’nde anneler için mesleki ve hobi kursları da veriliyor. Meslek edinen anneler bina içindeki resepsiyon, kreş, kültür merkezi gibi birimlerde görev alıyor veya çeşitli işyerlerinde istihdam ediliyor. Misafirhane bünyesinde bulunan kütüphane ve etüt merkezlerinde eğitim desteği alan çocukların da derslerinde daha başarılı olmaları sağlanıyor. Projede daha birçok imkân sunuluyor. Konutlarda fitness salonu, güzellik merkezi, kafeterya, oyun alanları, konferans ve sinema salonu da yer alıyor.

 


Velibaba Konutları

Velibaba Mahallesinde gecekondu tasfiyesi için hazırlanan 126 dairelik Velibaba Konutlarında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bittiğinde manzarasıyla da göz dolduracak konutlarda vatandaşlar güven içinde yaşayacak

Ana Sayfa Tüm Haberler