Kursiyerlerden yıl sonu sergisi

Pendik Belediyesi  atölyeleri, İSMEK ve Halk Eğitim Merkezi’ndeki  kursiyerlerin el emeğiyle yaptıkları eserler, sahilde düzenlenen sergide görücüye çıktı. Gümüş işlemeden mefruşata, el nakışından sedef kakmaya kadar yüzlerce ürünün yer aldığı etkinlikte,  taş işlemeciliği atölyesinde yapılarak sahile yerleştirilmesi planlanan 3.5 metrelik Gülbezek’in kaidesiz hali de  sergilendi.

 

Sahil çadırında düzenlenen yıl sonu sergisine, Pendik Belediyesi Atölyeleri, İSMEK ve Halk Eğitim Merkezlerinde kursiyerlere ait 34 stant yer aldı. Stantlarda, gümüş işlemeden nikah şekerine, hat-sedef kakmadan çinilere kadar yüzlerce eser Pendiklilerin beğenisine sunuldu. Sergide, yakın zamanda sahile yapılması planlanan ve Pendik belediyesi  Taş İşlemeciliği atölyesinde inşa edilen 3.5 metrelik Gülbezek’in kaidesiz hali de yer aldı. Stantları tek tek gezen Belediye Başkanı Kenan Şahin, Pendik’te kültürel anlamda başarılı işler yapıldığını ifade ederek, “Önceden sergilerimizi üç beş kişi gezerdi. Bugün ise sergilerimiz  çok daha kalabalık.”dedi. Başkan Şahin, Pendik Belediyesinin ortak iş yapma kültürünü kente kazandırdığını da belirterek, “İSMEK, Halk Eğitim merkezi gibi kurumlarımızla sanat alanında ortak işler yapıyoruz. Bu durum da kültür değerimizden daha fazla istifade etmemizi

sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

 

“İSMEK kursiyer sayısı 10 bine yaklaştı”  

 

Serginin açılışına katılan İBB Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Pendik’te 10 adet şubelerinin bulunduğunu, kursiyer say ısının ise 10 bine yaklaştığını ifade etti. İSMEK’in artık bir marka haline geldiğini belirten  Mehmet Doğan, kurumun önemli bir misyonunun da unutulmaya yüz tutmuş sanatları ortaya çıkarmak olduğunu vurguladı.  Kaymakam Cafer Odabaş da, örf ve adetlerimizi yansıtan bir sergide bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

 


Ana Sayfa Tüm Haberler