Şimdi Paintball zamanı

Pendik Belediyesi iştiraklerinden PENTAŞ A.Ş. tarafından Yenişehir Piknik Alanı’nda kurulan oyun sahası, paintball tutkunlarının hizmetine açıldı. Açılışa özel giriş ücreti Temmuz ayına kadar kişi başı 10 TL (50 adet mermi hediye) olarak belirlendi.

 

İçi boya dolu plastik mermilerin kullanıldığı silahlarla oynanan bir strateji oyunu olan paintball, son yılların en gözde sporları arasında yer alıyor. 16 yaşından küçüklerin katılmasının sakıncalı olduğu paintball, özel hazırlanmış parkurda en fazla 8’er kişiden oluşan iki takım arasında oynanıyor. Oyuna başlamadan önce özeleğitmenler tarafından kurallar ve teknikleri hakkında eğitim veriliyor. Daha sonra oyuncular,kurallar eşliğinde boya topu atan gazlı silahları kullanarak, oyun için belirlenmiş görevlerini başarmaya çalışırlar. Bu oyunda önemli olan, fiziksel güç veyakondisyondan çok, takım ruhu, yardımlaşma ve stratejidir. Paintball, sadece stres atıp eğlenilen bir doğa sporu olmanın ötesinde, oyuncuların ortak çalışma ve liderlik becerilerini geliştirdiği bir oyun olarak da öne çıkıyor.

 

 

Yenişehir Mesire Alanı içindekurulan  4 bin metrekare büyüklüğündeki Paintball sahası, doğal ve gerçekçi ortamıyla eğlenmek ve stres atmak isteyenleri bekliyor. Açılışa özel giriş ücreti Temmuz ayına kadar kişi başı 10 TL (50 adet mermi hediye) olarak belirlendi. Detaylı bilgi, www.pendikpaintball.com internet sitesi ya da 491 71 54 numaralı telefondan öğrenilebilir.

 

 

Paintball alanını gezerek incelemelerde bulunan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, özel tasaralanmış oyun kıyafetini de giyerek ilk atışı gerçekleştirdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler