Dünya Çevre Günü, çevreci çocuklarla kutlandı

Pendik Belediyesi tarafından ‘Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla düzenlenen kutlamada öğrencilere seslenen Başkan Kenan Şahin, Yeşil Pendik için belediye olarak son 4 yıl içerisinde 565 bin ağaç ve bitki diktiklerini, okullar sayesinde geri dönüşümde de 2.5 kat artış sağlandığını belirtti.

 

 

Pendik Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ‘Dünya Çevre Günü ‘etkinlikleri, kalabalık bir öğrenci grubunun katılımıyla kutlandı. Ellerinde dövizlerle Atatürk anıtında toplanan öğrenciler,  kutlama etkinliklerin yapılacağı sahil pazar alanına kadar bando eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdiler.  Coşkulu topluluğun yer aldığı kutlama alanında öğrencilere hitap eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yaşanılan çevre ile ilgili sorumlulukları çok iyi bilmeleri gerektiğini vurguladı. Başkan Şahin,çocuklara  çevreyi kirletmemeleri ve  elverişli atıkları geri dönüşüme kazandırmaları konusunda hatırlatmada bulunarak,  “Okullardan aldığımız  destek sayesinde toplanan  geri dönüşüm malzemelerinde  2,5 kat artış sağlandı. Geri dönüşümde bizlere destek olan öğretmenlerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

 

 

Pandomim, palyaço ve tahta bacak çocukları mutlu etti

Etkinlik kapsamında Pendik Belediyesi Kültür Müdürlüğü Çocuk Korosu katılımcılara çevre konulu konser verdi. Bazı şarkılara eşlik eden pandomim sanatçısının gösterisi de izleyicilerden oldukça ilgi gördü. Çocuklar palyaçolar, tahta bacak ve sevimli  hayvan kostümü giyenlerle  yakından ilgilenirken; neşeli dakikalar yaşattılar. PEFHEM Karadeniz Halk Oyunları Ekibi’nin horon gösterisi ise coşkuyu daha da artırdı. Etkinlik alanına kurulan stantlarda öğrenciler çevre koruma ve duyarlılığı ile ilgili bilgiler de edindi.

 

 

Okullara ve öğrencilere hediyeler verildi

Etkinlikte geri dönüşüme katkıları olan okullara ve bazı öğrencilere Pendik Belediyesi  tarafından plaket ve çeşitli hediyeler verildi. ‘Okullar geleceğimize hayat veriyor, geri dönüşümü destekliyor” projesinde başarılı olan Yıldırım Beyazıt İlk ve Orta Okulu’na Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından plaket  takdim edilirken,  aynı okulun en çok geri dönüşüm toplayan öğrencileri de hediyelerle ödüllendirildi. Türkiye Atık Pilleri (TAP) Derneği tarafından düzenlenen kampanyada en çok atık pil toplayan Özel Birikim Okulu’na yine Başkan Şahin tarafından fotokopi makinesi hediye edildi.  ‘Kuşlar Yuvasız Kalmasın’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere de hediyeler verildi. Program sonunda etkinliğe katılan tüm öğrencilere hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Ana Sayfa Tüm Haberler