Pendik, Kosovalı gençleri ağırladı

Kosova Gençlik Konseyi üyeleri,  gençlik projeleri hakkında bilgi almak üzere ilçeyi ziyaret etti.  Pendik Belediyesi’nin konuğu olarak beş gün boyunca hem Pendik’i, hem de İstanbul’u tanıma şansı bulan 52 kişilik heyet,  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le de görüşerek ortak projelerde yer alma taleplerini ilettiler.  


 

Üniversite öğrencisi ve öğretmenlerinden oluşan 52 kişilik heyet, Kosova Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina ile birlikte hem ilçeyi tanımak, hem de gençlik projelerinde ortak çalışma koşullarını araştırmak üzere Pendik’e geldi. Güzelyalı Tesisleri’nde misafir gençlerle buluşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, iki ülke arasındaki tarihi bağlara dikkat çekti. Kosova heyetini Pendik’te görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Şahin, gençlerle ilgili yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Kosova Gençlik Konseyi Başkanı Mensur Morina da, Gençlik Konseyi’nin Türkiye’deki örnekleri gibi bir çatı kuruluşu olduğunu belirterek, katılımcıların çoğunun 14-26 yaş arasındaki lise ve üniversite öğrencisi olduğunu belirtti. Kendilerini ağırladığı için Pendik Belediyesi’ne teşekkür eden Mensur Morina, Kosova’da çıkarılan madenleri simgeleyen bir tabloyu da Başkan Kenan Şahin’e takdim etti.

 

 

Futbol maçı da yaptılar

Beş gün boyunca Pendik Belediyesi tarafından ağırlanan Kosova heyeti,  hem Pendik hem de İstanbul hakkında bilgi sahibi oldular. İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezen, tekneyle Boğaz turu da yapan gençler, kentin güzelliğine hayran kaldılar. Ayrıca Güllübağlar Futbol sahasında Pendikli gençlerle futbol maçı da yapan Kosovalı misafirler, kendilerini  misafir eden Pendik Belediyesi’ne teşekkür ederek Bursa’ya hareket ettiler. Misafir heyet Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Şeker tarafından uğurlandı. 

Ana Sayfa Tüm Haberler