Hollanda ile işbirliği için ilk imza

 
Pendik Belediyesi, Eurocities Sosyal Forum Başkanı olan Hollanda Lahey Belediyesi ile ortak proje ve çalışmalar gerçekleştirmek, belediyecilik alanında fikir ve tecrübe paylaşımı yapmak üzere işbirliği protokolü imzaladı.

 Hollanda’nın Lahey Belediyesi yetkilileri, sosyal işler, istihdam ve ekonomi alanlarında işbirliği yapmak üzere Pendik’e geldi.  Belediye Başkanı Kenan Şahin ile görüşen Lahey Belediye Başkan Yardımcısı Henk Kool ve ekibi, amaçlarının iki halk arasında karşılıklı anlaşma ve dostluğu teşvik etmek olduğunu olduğunu belirtti. Belediye binasında düzenlenen toplantıda kentte yapılan sosyal yardımlarla ilgili sunum yaparak ilçemizi ve çalışmalarımızı tanıtan Belediye Başkanı Kenan Şahin de, iki ülke ilişkilerine önem verdiklerini, bu doğrultuda projeler geliştirmek istediklerini söyledi. Aynı zamanda Pendik Belediyesinin üyesi olduğu Eurocities Sosyal Forum Başkanı da olan Henk Kool, Eurocities ’de sosyal alanda yapılan çalışmaları anlattı. Toplantı, karşılıklı sunumların ardından ortak proje, çalışma, fikir ve tecrübe paylaşımı yapmaya yönelik işbirliği protokolü imzalanması ile sona erdi.

 
Protokolün imzalanmasının ardından Belediye Başkanı Şahin,  konuk heyet başkanına Pendik rozeti takarak, lokum ve kursiyerlerin eseri olan fincan takımı hediye etti.

Ana Sayfa Tüm Haberler