Tekvandodan Altın Yağmuru

 

İller Arası Tekvando Ligi’nin 2. ayağı olan Pendik Belediyesi Ahmet Sarı Tekvando Dostluk Turnuvası’nda Pendik Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları 7 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalyayla turnuva şampiyonu oldu.

 

 

 

 

İller Arası Tekvando Ligi’nin 2. ayağı olan Pendik Belediyesi Ahmet Sarı Tekvando Dostluk Turnuvası 13-14 Eylül tarihlerinde Fethi Gemuhluoğlu Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Turnuvaya Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Dünya ve Avrupa Tekvando Federasyonları Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı ve Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar,Olimpiyat Şampiyonu Servet Tazegül, Olimpiyat ikincisi Nur Tatar katıldı. Toplam 192 sporcu; minik yıldız kız-erkek, genç ümitler kız-erkek kategorilerinde kıyasıya mücadele etti. Turnuvada oldukça üstün performans sergileyen Pendik Belediyesi Spor Kulübü, genç ümit bayanlar ve minik yıldız bayanlarda birinci; yıldız erkeklerde ise takım halinde üçüncü oldu. Takımımız toplamda ise 7 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalyayla turnuva şampiyonu oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

“Nice şampiyonlar çıkaracağız.”

Geçtiğimiz yıl hayata veda eden Tekvando Milli Takım Antrenörü Ahmet Sarı’yı anarak konuşmasına başlayan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Tekvando Federasyonuyla çok sayıda başarılı organizasyonlar gerçekleştirdiklerini belirterek ilçedeki kurumlarla birlikte desteklerini ortaya koymaya devam edeceklerini belirtti. Nice şampiyonların daha bu salonlardan çıkacağını vurgulayan Başkan Şahin: ”Sağlıklı bir hayat için sporu çocuklarımızın bir parçası haline de getirmemiz gerekir. Bunu destekleyen unsurlar da gerekli. Başta anne ve babalar destekledikçe inanıyorum ki çocuklarımız güzel başarılara imza atacak.” dedi. Turnuvada Türk Yıldızları Tekvando Gösteri Ekibi sporseverlere nefes kesen bir gösteri sundu.

 

 

 

 

        

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa Tüm Haberler