Genç girişimciler sertifikalarını aldılar
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni tamamlayan Pendikli girişimciler sertifikalarını Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’den teslim aldı.Katılımcılar, şartlarıkarşıladıkları takdirdeKOSGEB’in30 bin TL’lik hibelerinden faydalanabilecekler.


Pendik Belediyesinin koordinatörlüğünde, PESİAD ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile verilen toplam 70 saatlik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni tamamlayanlar için sertifika töreni düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende sertifika almaya hak kazananlara belgeleri verildi. Programa katılarakKOSGEB desteğiyle farklı sektörlerde kendi işlerini kuran 30 girişimciye belgelerini veren ve ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunan Belediye Başkanı Kenan Şahin, girişimcilik ruhunun önemine değindi. Pendik’in dinamik ve genç nüfusunun belediye olarak farkında olduklarını ve bu doğrultuda pek çok program düzenlediklerini hatırlatan Başkan Şahin, “Bu sayede pek çok kişinin fikri işe dönüştü. Bu durumdan duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyorum” dedi. Sertifika töreni toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.


70 bin TL’ye kadar kredi

Girişimciler, işyerlerini açtıktan sonra Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikaları ile iş planlarını KOSGEB’e sundukları takdirde 30.000 TL’lik hibe veya 70.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteğinden yararlanabiliyor.

Ana Sayfa Tüm Haberler