Yeteneklerini ‘afişe’ ettiler

 

Pendik Belediyesinin düzenlemiş olduğu‘eee Ne duruyorsun Haydi Yarışmaya’ adlı yarışmada öğrenciler, tasarladıkları afiş, broşür ve web siteleriyle, internetin yararı kadar zararının da bulunduğunu gözler önüne serdiler.

‘Oyuncağını kendin yap’ ve ‘Fen Bilimleri’ gibi yarışmalarla Pendik’teki öğrencilerin gelişimlerine büyük katkı sağlayan Pendik Belediyesi bu doğrultudaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ‘eee Ne duruyorsun Haydi Yarışmaya’ adlı organizasyonda birbirinden renkli tasarımlara imza atan ilköğretim ve lise öğrencileri, internetin yararı kadar zararının da bulunduğunu gözler önüne serdiler. Kimi öğrenciler internetin faydalarını anlatan tasarımları sunarken kimi de internetin ‘faydası bulunmayan’ yönlerini konuklara gösterdiler. Yarışmada en çok ilgi çeken ve dereceye giren eserler Slogan – Afiş’de“Hayat farkı farkedebilmekte” isimli eseriyle Ayşegül Hacıeyüpoğlu, web sayfasında Murat Kocatepe ve broşürde ise Ceren Yalçın’ın oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri olan laptoplar Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin tarafından verildi.

‘Sosyal hayattan kopmadan teknolojik gelişmeleri takip edin’

Pendik’te bulunan 30 okuldan 183 öğrencinin katılım sağladığı yarışmada, final öncesi bir konuşma gerçekleştiren Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, eğitimin sadece okulda yürüyen bir faaliyet olmadığını belirterek öğrencilerin gelişimine yönelik projeleri sürdürmeye devam edeceklerini belirtileri. Daha önce gerçekleştirdikleri ‘Oyuncağını kendin yap’ ve ‘Fen Bilimleri’ gibi yarışmalarla eğitime destek verdiklerini hatırlatan Şahin; “Eğitim, sadece okulda yürüyen bir faaliyet değil. Okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda pek çok çaba içine girdik. Bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak pek çok yarışmayı siz gençler için hazırladık. Bundaki temel yaklaşım başarmanın oluşturduğu mutluluğu ve heyecanı yaşamak. Emek veren tüm gençleri de tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

‘Facebook ve internet sitem sayesinde bana ulaşabilirsiniz’

Konuşmasında bilgisayar ile olan ilgisine de değinen Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, 1992 yılından bu yana bilgisayar kullandığını, şu anda kendisine ait Facebook hesabı olduğunu belirterek; “Günün belli saatlerinde elektronik postalarımı kontrol ediyorum, kendime ait internet sitem ve Facebook sayfası sayesinde bütün vatandaşlarımızın benimle kolayve rahat bir şekilde iletişim kurmasını sağlıyorum” dedi. Gençlere de tavsiyelerde bulunan Başkan Şahin, sosyal hayattan kopmadan teknolojik gelişmeleri takip etmeleri yönünde uyararak internetin kötü yanlarının da bulunduğunu hatırlattı.

Dereceye giren öğrenciler:

WEB TASARIMI YARIŞMASI ÖDÜL KAZANANLAR

1)MURAT KOCATEPE

AYAZMA İ.Ö.O.

2)MUHAMMET ÖKMEN

50. YIL GÜZEL YALI İ.Ö.O.

3)YUSUF MERCAN

ÖZEL BİRİKİM SÜHEYLA CEMİLE SAĞLAM İ.Ö.O.

BROŞÜR HAZIRLAMA YARIŞMASI ÖDÜL KAZANANLAR

1)CEREN YALÇIN

ARTUKBEY İ.Ö.O

2)SELAY TUNCA

ABDURRAHMANGAZİ İ.Ö.O

3)BERRENUR EROL

ABDURRAHMANGAZİ İ.Ö.O

 

SLOGAN-AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜL KAZANANLAR

 

1)AYŞEGÜL HACIEYÜPOĞLU

TÜRK TELEKOM TEKNİK VE EML

2)FATİH YAZICI

80.YIL NUH ÇİMENTO LİSESİ

3)ÖMER FARUK COŞKUN

ALPARSLAN LİSESİ

Yaklaşık iki saat süren etkinlikte, yarışmada derece alan öğrenciler, sırasıyla sahneye çıkarak ödülleri olan Notebook’larını Başkan Şahin’inden aldılar. Ödül töreni sonrası sergi alanını öğrencilerle birlikte gezen ve gördüğü tasarımlardan oldukça etkilenen Salih Kenan Şahin,öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler