Türk klasik sanatlarını bir araya getiren sergiMinyatür, hat, ebru, tezhip, çini ve kaatı sanatını yansıtan 50 eserin yer aldığı İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi Sergisi, açıldığı Mehmet Akif Ersoy Sanat Evi’ndageleneksel sanat kültürünü yeni nesillere aktarıyor.

 

 

 

 

İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi (İKSM) sanatçılarının çalışmalarından oluşan Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergisi, Pendik Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. Sanatçı Ahmet Zeki Yavaş’ın koordinatörlüğünü yürüttüğü İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi Sergisi’nde minyatür, hat, ebru, tezhip, katı (kağıt kesme) ve çini sanatının önemli örneklerinden 50 eser yer alıyor.

 

 

 

Sergiye Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışta konuşan Başkan Şahin, ihmal edilen Türk sanatlarının yeni nesle ulaştırılması konusunda önemli bir işlevi olan İKSM’nin sanatçılarının sergisinin sanatseverlerin beğenisini kazanacağını umduğunu belirterek, “Sergi, bu işle uğraşanlara önemli bir ilham kaynağı olacak” dedi. Sergi 20 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

 

 

 

 

    

Ana Sayfa Tüm Haberler