Pendik Çarşı’ya on gün indirim geldiPendik Çatısız Çarşı Derneği, on günlük indirimli alışveriş çılgınlığı başlattı. Pendik Belediyesinin de desteklediği İndirim Günleri açılış törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “ Pendik Çarşının en önemli özelliği yerleşik düzeni. Alışverişte hangi kapıyı çalsanız işyeri sahibi sizi karşılıyor” dedi.

Pendik İndirim Günleri, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de katılımıyla Gazipaşa Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. Pendik Belediyesi Mehter Takımının da katıldığı renkli yürüyüşe esnaf ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Törende konuşan Pendik Çatısız Çarşı Derneği Basın Sözcüsü Deniz Aktürk, Pendik indirim günlerine destek veren Pendik İş adamlarına ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de ilki gerçekleşen Pendik indirim günlerine tüm esnafın ve halkın destek vermesini isteyerek, “ Pendik Çarşının en önemli özelliği, yerleşik bir düzeni var. Alışveriş için herhangi bir esnafın kapısını çaldığınız zaman işyeri sahibi sizi karşılıyor. Biz bu çalışmayla esnafla halkın buluşmasını sağlamaya çalıştık. Bu tür etkinlikleri yılda birkaç kez düzenlemeyi düşünüyoruz. Derneğimizin bu anlamda başarılı çalışmaları var, Pendik halkının da esnafa destek vermesini istiyoruz” dedi. Başkan Şahin, bereketli bol kazançlı bir etkinlik diledi.

 

Başkan Şahin’e esnaftan “Teşekkür” plaketi 

Çatısız Çarşı Derneği Başkanı Mehmet Sever, esnafa ve indirim günlerine yaptığı destekten dolayı Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ile etkinliğin ana sponsoru olan Dumankaya İnşaatın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya’ya teşekkür plaketi verdi. .

 

Yılda iki defa yapılacak 

1 milyon metrekare üzerine kurulu olan tarihi Pendik Çarşısı, 21-31 Aralık tarihleri arasında Pendik Belediyesinin katkıları ve Dumankaya İnşaat'ın ana sponsorluğunda bir çok sektörde indirime gitme kararı aldı. Pendik indirim günleri de bundan böyle yılda iki defa gerçekleşecek. İndirim günleri kapsamında, birbirinden renkli saha etkinlikleri de yer alıyor. Sokak müzisyenleri ve karikatüristlerle renklenen indirim günlerinde katılımcıların ücretsiz fotoğrafları çekilip dağıtılıyor. Çocuklara hediyelerin dağıtılacağı etkinliğe Pendik Belediyesi 20 ayrı noktadan ücretsiz ulaşım sağlıyor

Ana Sayfa Tüm Haberler