Esenler Spor Kompleksi’nin temeli atıldı

Pendik’teki spor komplekslerinden 5’incisi Esenler’e inşa ediliyor. Projesi Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan, yapımı ise İl Özel İdaresi  tarafından gerçekleştirilen kapalı yüzme havuzlu Esenler Spor Kompleksi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği temel atma törenine Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in yanı sıra, İl Genel Meclis Başkanı Hüsamettin Koçak ile AK Parti Grup Başkanvekili Mihribah Belma Satır da katıldı. Dualarla temeli atılan tesis hizmete girdiğinde Esenler, Fevzi Çakmak, Çamçeşme, Kavakpınar ve Güllübağlar mahallelerini kapsayan bölgenin spor alanında tüm ihtiyaçları karşılanmış olacak. İçinde iki yüzme havuzu, basketbol, voleybol ve badminton salonlarının da bulunacağı komplekste boks ringi de yer alacak.  

Kente 100 yeni futbol sahası

Törende Pendik tanıtım videosunun ardından konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, Esenler Mahallesi’ne yatırımların süreceğini söyledi. Genişletilen Yayalar Caddesi’nden bölgedeki yağmursuyu kanalına kadar çok sayıda yatırımı vatandaşlara anlatan Başkan Şahin, daha yapılacak çok iş olduğunu ifade ederek kent genelindeki yatırımlardan bahsetti. 5 yılda 45 km yol yaptıklarını, yeni dönemde de 100 km yol yapacaklarını belirten Başkan Şahin, spor alanındaki projelerden bahsederek 100 yeni futbol sahası inşa edeceklerini söyledi. Pendik’te geçmişte yolların konuşulduğunu şimdi ise gündemin metro olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, “Pendik, önceden mahallesi olduğu ilçeleri geçti. Çünkü laf değil icraat odaklı bir yönetime sahip” dedi.

İl Özel İdaresinden il geneline 1500 okul

Programa katılan İl Genel Meclis Başkanı Hüsamettin Koçak ise il genelindeki önemli yatırımları anlatarak İstanbul’a 1500 okul inşa ettiklerini söyledi. Esenler Spor Kompleksi’ni İl Özel İdaresi’nin yapacağını; ancak Belediye Başkanı Kenan Şahin’in de burada büyük gayretleri olduğunu söyledi. Hüsamettin Koçak’ın ardından hayırlı olsun dileklerini sunan AK Parti Grup Başkan Vekili Mihribah Belma Satır da Başkan Kenan Şahin’i tebrik ederek, “Belediye Başkanınız çok güzel organize olarak kente yatırımlar yapmış. Onu yeniden destekleyeceğinize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Yüzme havuzlu kompleks   

Temeli atılarak yapımı başlayan Esenler Spor Kompleksi’nde yüzme de dahil olmak üzere bir çok spor bir arada yapılabilecek. Toplam 12 bin metrekare alana sahip kompleks içerisinde yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alıyor. Ayrıca gençler için etüt merkezinin de bulunacağı kompleks, tamamlandığında bölgenin en önemli spor ve kültür merkezi olacak.

Ana Sayfa Tüm Haberler