Sevgi Evinde Bayram sevinci

Pendik’te yaşayan kimsesiz çocuklara sahip çıkan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Bayramda da  onları yalnız bırakmadı. Yetim çocuklar için kurulan Sevgi Evleri’ni eşi Dr. Sevtap Şahin ile birlikte ziyaret eden  Başkan Şahin,  getirdiği hediyelerle de minikleri sevindirdi.

 Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz çocuklar, bu bayramda da Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve eşi Dr. Sevtap Şahin’le kucaklaştı.  Çocuklara tek tek ilgilenerek sohbet eden Başkan Şahin,  daha sonra miniklere bayram harçlığı ve oyuncaklar hediye etti.

 Klasik çocuk yuvası yerine Sevgi Evi

 İlçede yaşayan 1000 yetim çocuğa destek veren ve ihtiyaçlarıyla ilgilenen Pendik Belediyesi,  beş sevgi evi de kurarak çocuklara hem barınma imkanı veriyor, hem de aile ortamında  hayata hazırlıyor.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, klasik çocuk yuvalarının çocuklar açısından gerekli sevgiyi karşılayacak ortamları sağlayamadığını, bu nedenle sevgi evleri formülünün hayata geçirildiğini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve gönüllüler ile birlikte apartmanlar, siteler içinde evler oluşturulduğunu söyleyen Başkan Şahin, uzmanlar eşliğinde bu çocukların tamamen hayatın içinde yaşadıklarını söyledi.

Pendik’te bulunan 5 sevgi evinde korunmaya muhtaç 25 çocuk yaşıyor. Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen evlerin giderlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı karşılarken, tamamen kadınlardan oluşan Gönülver Derneği de çocukların hamiliğini üstleniyor.  

Ana Sayfa Tüm Haberler