Hastanede mahkum servisi açıldı

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Mahkum Servisi hizmete açıldı. Anadolu Yakasının ilk tutuklu servisi olan bölümde ülke çapındaki cezaevlerinde bulunan tutuklular gerekli durumlarda ve sevk edilmeleri halinde tedavi görecek.   

Cezaevlerinde bulunan tutuklu ve mahkumlara tedavi hizmeti vermek üzere Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde   tam korunaklı  bir mahkum servisi kuruldu. Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İstanbul Başsavcı Vekili Bekir Rayif Aldemir, İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Celal Avar, İstanbul İli Güney Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tuncay Palteki, Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik Cumhuriyet Savcısı Murat Neccaroğlu, Marmara Üniversitesi Pendik Eğ. Ve Ar. Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. İsmail Ciner, yargı mensupları ve hastane yöneticileri katıldı.

Anadolu Yakası’nın ilk tutuklu servisi olan Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tutuklu Servisi, bekleme odası, 4 hasta odası ve 8 yatağıyla hizmet verecek.  Başta Anadolu Yakasındaki cezaevleri olmak üzere  ülkenin herhangi bir bölgesindeki cezaevlerinde tutukluluk süresi boyunca hastalanan mahkumlar,  bölgesine yakın hastanede görmesi gereken tedaviyi alamayacaksa, o hastanelerin raporlu sevkleri ile burada tedavi görebilecek.

Ana Sayfa Tüm Haberler