Öğretmenlerin gecesinde iki tören

Öğretmenler Günü dolayısıyla Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kutlama gecesi düzenlendi. Yıllarca eğitime büyük hizmetler veren ve bu sene emekliye ayrılan 26 öğretmene hizmet şeref belgesi verilmesi geceye damga vurdu.  Aynı gecede yeni öğretmenler de yemin töreni heyecanı yaşadı.  

Öğretmenler Günü dolayısıyla Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kutlama gecesi düzenlendi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde öğretmenlere yönelik düzenlenen etkinlikte öğretmenler unutulmaz bir gece yaşadı. Gece de sanat konseri ve PEFHEM’in halk oyunları gösterileri öğretmenlere güzel dakikalar yaşattı. Gecenin ilgi odağını ise emekli öğretmenler oluşturdu. Yıllarca eğitime büyük hizmetler veren ve bu sene emekliye ayrılan 26 öğretmene hizmet şeref belgesi verilirken salonda bulunanlar duygu dolu anlar yaşadı. Bu anlamlı günü unutulmaz kılmak amacıyla öğrenciler arasında yapılan şiir ve kompozisyon dalında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 Aday öğretmenlere yemin töreni

Gecede bir de yeni öğretmenlerin heyecanı vardı. İlçede görev yapan 280 aday öğretmenin yemin töreninde yaşadığı heyecan tüm salona yansıdı. Programın sonlarında ise duygu ve heyecan dolu anlar yerini coşku ve eğlenceye bıraktı. PEFHEM halk oyunları ekibinin sahne almasıyla artan coşku klasik sanat müziği konseri devam etti. Gece iyi dilek konuşmaları ile sona erdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler