Uyuşturucu ile mücadelede 1. Şura Ankara'da toplandı

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar ve Milletvekillerinin de katılımı ile başlayan 1.Uyuşturucu ile Mücadele Şurasına katıldı.

Bakanlar Kurulu kararı ile alınan uyuşturucuyla mücadele eylem planı çerçevesinde düzenlenen 1. Uyuşturucu ile mücadele Şurası Ankara’da toplandı. Şura’nın açılışında bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, uyuşturucu tacirlerinin terörist muamelesi göreceğini vurguladı. ATO Kongre Merkezi’nde iki gün sürecek şurada konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, uyuşturucu şurasının en geç üç senede bir toplanacağına işaret etti. Hükümet olarak uyuşturucu ile mücadelede son iki, üç ay içinde çalışmalara hız verdiklerini ve önümüzdeki haftadan itibaren narkotimler devreye gireceğini belirten Davutoğlu, "11 ilde başlamak üzere aralarında hem asayiş, güvenlik unsurlarımızın hem de psikologlarımızın olduğu Narko timler inşallah alanda mücadele bağlamında önemli bir misyon üstlenecekler" diye konuştu.

Şuraya katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kısa bir süre önce de eylem planı çerçevesinde Başbakan Davutoğlu ile bir araya gelerek  uyuşturucu ile mücadele konusundaki  görüşlerini aktarmıştı. 

Ana Sayfa Tüm Haberler