250 öğrenci yüzmeyi öğrendi

 

 

Pendik Belediyesinin ilköğretim öğrencilerine yönelik sürdürdüğü ‘Temel Yüzme Eğitimi Kursu’nu başarı ile bitiren öğrencilere, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin tarafından katılım belgesi verildi. Başkan Şahin ‘Spora yönelik çalışmalarımız sadece yaz döneminde değil, yıl boyunca artarak sürecektir.’şeklinde konuştu.

Pendik Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Gençlere ve çocuklara yönelik çok eğitici ve öğretici faaliyetler için açılan kurslar, meyvelerini veriyor. Pendik Velibaba İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan törende 250 öğrenciye yüzme kursu katılım belgeleri verildi. Çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken bu mutlu günlerinde Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin de onları yalnız bırakmadı ve öğrencilere hem katılım belgelerini verdi, hem de kitap hediye etti.

Törende bir de konuşma gerçekleştiren Başkan Şahin, Belediye olarak başta yüzme olmak üzere diğer alanlardaki sportif faaliyetlerin artarak devam edeceğinin altını çizerken; ‘‘Sporun yaşamın temel unsurlarından biri olduğunu unutmamamız gerekiyor. Sağlıklı bir toplum olabilmek için sporla iç içe olan insanlar olmalıyız. Bunu ihmal etmezsek mutlu ve sağlıklı nesiller yetişebilir. İnanıyorum ki sizler kısa sürede kendinizi daha da geliştirerek ‘havuzda’bizlere madalyalar getireceksiniz.’’dedi. Tören boyunca çocuklar Başkan Şahin’e büyük ilgi gösterirken bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ana Sayfa Tüm Haberler