İlk misafirlerini ağırladı

 

 

Pendik Belediyesinin inşa ettiği Tavukçu Yolu Piknik Alanı, ilk misafirlerini ağırladı. Erzurum Federasyon Vakıfları ve Dernekleri tarafından organize edilen piknik,yoğun katılımla gerçekleşti. Etkinlikte konuşan Başkan Şahin; “Pendik’e yeni bir piknik alanı kazandırmanın mutluğunu yaşıyoruz” dedi.

Pendik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün kısa süre içinde yoğun bir çalışma ile bitirdiği piknik alanı ilk misafirlerini ağırladı. Erzurum Federasyon Vakıfları ve Dernekleri tarafından organize edilen etkinlik, piknik masaları, çeşmeler,çocuk oyun alanları ve spor alanlarına sahip Yeni Tavukçu Yolu Piknik Alanı’ndagerçekleştirildi. Sabahın ilk saatlerinden itibaren İstanbul’un çeşitli ilçelerinden ve çevre illerden gelen Erzurumlular, Pendik Belediyesinin 165 dönüm üzerine kurduğu piknik alanında gönüllerince eğlendiler. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı pikniğe, araçlarıyla ve otobüsler ile gelen aileler, 1000 araçlık otopark sayesinde otopark problemi yaşamadan bu güzelliğe ortak oldu. Piknikte davul zurna ekipleri, insanları piste çekerken ozanlar ve yerel sanatçılar, türküler okuyarak Erzurumluların gurbet hasretlerini gidermeye çalıştılar. Özellikle çocuklardan oluşan ‘bar’ oyun ekipleri izleyenlerden büyük alkış alırken aileler de yaktıkları semaverlerde çaylarını demlemenin keyfiniçıkardı.

Başkan Şahin’e plaket

Öte yandan pikniğe katılan AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, Pendik Belediye BaşkanıSalih Kenan Şahin ve Bayrampaşa Kaymakamı Abdülkadir Yazıcı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Erzurum Tekmen Kaymakamı Cahit Karatepeve Tekman Belediye Başkanı Yakup Doğan, İstanbul’da bulunan il ve ilçe federasyonları başkanları ve birçoküst düzey yetkili Erzurumluları, bu özel günlerinde yalnız bırakmadı. Başkan Şahin yaptığı konuşmada, inşa ettikleri piknik alanı ile Pendiklilere doğal güzelliği sunmayı hedeflediklerini, her türlü ihtiyaçlarını karşılanması için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirterek; “Pendik’e yeni bir mesire alanı kazandırmanın mutluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler