Zonguldaklılar Gecesi, yüzlerce hemşehriyi Pendik'te bir araya getirdi.

Zonguldaklılar Gecesi, yüzlerce hemşehriyi bir araya getirdi. Geceye katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  gecelerde yaşanan coşkunun Hemşehri Dernekleri Programları başlatmakla ne derece doğru bir iş yaptıklarını  gösterdiğini belirtti. 

Her hafta cuma günü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Hemşehri Geceleri’nde sıra Zonguldaklılardaydı. Pendik ve Zonguldak tanıtım videoları ile başlayan program,   Anadolu Folklör Vakfı Zonguldak Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile hareketlendi. Etkinlik,  İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Halk Müziği Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Şendoğan Karadeli’nin mini konseri ile devam etti. Tam bir müzik şöleninin yaşandığı Zonguldaklılar Gecesi’nde sıra Türk Halk Müziği Sanatçısı Nilgün Kızılcı’ya geldiğinde konuklar  sanatçının peş peşe okuduğu türkülerle mest oldu. Samimi tavırlarıyla dikkat çeken sanatçı,  çoğu zaman türkülerini seyircilerin arasında söyledi. Zonguldaklılar Gecesi’nde yer alan son sanatçı ise Ramazan Aydemir oldu.  Yerel sanatçı, hareketli parçaları ile konukların renkli dakikalar geçirmesini sağladı.

Madenciler unutulmadı

Zonguldaklılar Gecesi’ne katılan isimler arasında AK Parti Zonguldak milletvekili Özcan Ulupınar da vardı. Belediye Başkanı Kenan Şahin’i ve ekibini Hemşehri Dernekleri Programları’ndan dolayı  kutlayan Milletvekili Ulupınar, Zonguldak’a yapılan yatırımlardan bahsederek yaklaşan genel seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen hemşehri gecelerinin son derece renkli ve coşkulu geçtiğini belirterek “Vatandaşlarımızı kendi yörelerinin kültürü ile buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Öte yandan programın hediyeleşme bölümünde Soma’da vefat eden madenciler de anıldı. Zonguldak Devrekliler Derneği Başkanı Ziya Öncan, madenci formundaki mini heykelleri Milletvekili Özcan Ulupınar ve Belediye Başkanı Kenan Şahin’e takdim etti. 

Ana Sayfa Tüm Haberler