Bşk.Dr.Kenan Şahin "Okullara desteklerimiz sürüyor. 50’ye yakın yeni okul arazisi hazırladık"

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okul müdürleri ile bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, teknik açıdan okullara desteklerinin devam ettiğini belirterek, ilçede 50’ye yakın yeni okul arazisi hazırlandığını söyledi.  

Pendik Belediye Başkan Dr. Kenan Şahin, İlçe Kaymakamı Osman Tunç ve Milli Eğitim Müdürü Coşkun Otluoğlu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okul müdürleri ile bir araya geldi. Görevlerine yeni başlayan müdürleri tebrik eden Başkan Şahin, okullara destek verdiklerini dile getirdi. İmkânlar dâhilinde eğitim camiasına teknik açıdan desteklerini ortaya koyduklarını belirten Başkan Şahin, plan çalışmaları kapsamında okullar için yeni araziler oluşturulduğunu bildirdi. Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti: “Şu ana kadar eğitim kalitesinin artırılması için ilçemizde 50’ye yakın yeni okul arazisi hazırladık. Bu yıl içerisinde tüm okullarımızın kamera ve ses sistemlerini elden geçirdik. Okullarımızın boya badana hazırlıklarını yapıyoruz. Malzemeleri okullarımıza teslim edeceğiz. Yine okul bahçelerine ihtiyaç dâhilinde İBB ile işbirliği içerisinde asfalt ve bordur çalışmasını yapacağız.”dedi.

“Öğrencilerimiz bize emanet”

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, okullara desteklerinin sadece teknik boyutta sınırlı kalmadığını, birçok okula anaokulu binası, kütüphane ve müzik odaları da kazandırıldığını belirtti. Başkan Şahin, ilçede eğitim öğretim hayatına devam eden 130 binden fazla olan öğrencinin kendilerine emanet olduğunu sözlerine ekledi.

Ana Sayfa Tüm Haberler