Pendik’te Ramazan Bir Başka

 

 

Pendik’te Ramazan Bir Başka

Kalabalık iftar masaları, sıcak yemekler, ikramlar ve samimi sohbetler… Pendik Belediyesi iftar çadırında her gün iki binden fazla kişiye yemek dağıtılıyor. Akşam ezanıyla oruçlarını açan vatandaşlar, teravih namazının ardından ise çadırdaki etkinliklere katılıyor.

Pendik Belediyesi iftar çadırı her akşam sıcak yemekleri, samimi sohbet ortamı ve kültürel etkinlikleriyle binlerce kişiyi misafir ediyor. Mekânda her gün iki binden fazla vatandaşa yemek dağıtılıyor. Bunların arasında ihtiyaç sahiplerinden, iftar için evine yetişemeyen esnafa kadar her kesimden vatandaş bulunuyor. İftar masasında yan yana oturan vatandaşlar, iftar masasının huzurlu ortamını sıcak sohbetleriyle paylaşıyor.

Başkan İftar Çadırında Yemek Dağıttı

Pendik sahilindeki iftar çadırında verilen ilk iftar yemeğine Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin de katıldı. Uzun kuyrukların oluştuğu iftar çadırında yemek dağıtımı, akşam ezanından önce başladı ve iftardan sonra da devam etti. Başkan Dr. Salih Kenan Şahin, iftar öncesi yemeklerin başına geçerek vatandaşa yemek dağıttı. Herkesin tabağına tek tek pilav dolduran Şahin, bu sırada vatandaşlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Başkan Şahin daha sonra kendisi de bir tabak alarak vatandaşlarla aynı masada iftarını açtı. Pendik Belediyesi iftar çadırında her gün iki binden fazla kişiye yemek dağıtılırken, masraflar hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanıyor.

Etkinlik Çadırı’ndaki Program Dopdolu

Pendik Belediyesi Ramazan etkinlikleri programı vatandaşların yoğun katılımıyla başladı. Pendik sahilindeki etkinlik çadırındaki programda sema gösterisinden gölge oyunlarına ve söyleşilere kadar çeşitli etkinlikler bulunuyor. Ramazan’ın ilk gecesinde etkinlik çadırı önünde düzenlenen programda ise Erenler Türk Müziği topluluğu vardı. Tasavvuf müziğinin seçkin örneklerinin sunulduğu konserin yanı sıra grubun sunduğu sema gösterisi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Ahmet Özhan’dan Unutulmaz Konser

Çeşitli kültürel etkinlikleri Pendiklilerin ayağına getiren Ramazan programında, sevilen ünlü isimlerin konserleri de yer alıyor. Bu isimlerden biri olan Ahmet Özhan, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde verdiği konserle Pendiklilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Yaklaşık bir buçuk saat süren konser boyunca Ahmet Özhan tasavvuf müziğinin yanı sıra Türk sanat müziğinden de örnekler seslendirdi.Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in de izlediği konser, Pendiklilerden büyük alkış topladı. Başkan Şahin konserin ardından sahneye çıkarak sanatçıyı tebrik etti.

Ramazan boyunca daha birçok farklı isim konserler vermeye devam edecek. Bunlar arasında Dursun Ali Erzincanlı, Ömer Karaoğlu, Sami Savni Özer, Aykut Kuşkaya gibi isimler bulunuyor.

Ana Sayfa Tüm Haberler