Macaristan Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda’ya “fahri hemşehrilik” ünvanı

Pendik Belediyesi, kardeş şehir Kispest Belediyesiyle ilişkilerini zirveye taşıdı. Belediye meclisince alınan kararla Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda’ya “fahri hemşehrilik” unvanı verildi.

2009 yılında Macaristan’ın Kispest Belediyesiyle Kardeş Şehir Protokolü imzalayan Pendik Belediyesi, ilişkilerde bir adım daha ileri giderek Belediye Başkanı Peter Gajda’ya fahri hemşehrilik unvanı verdi. Mecliste düzenlenen törende beratını Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’den alan Peter Gajda, Pendiklilere teşekkür ederek her iki tarafın da dostluğunun daimi olması dileklerini sundu. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise Kispest Belediyesiyle ilişkilerinin eskiye dayandığını hatırlatarak aldığı karardan dolayı belediye meclisini tebrik etti ve Peter Gajda’ya Hemşehrilik Beratını takdim etti.

“Pendik’i meslektaşlarıma örnek gösteriyorum”

Berat takdimi öncesi Pendik Belediye Meclisinde bir konuşma yapan Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda,  son beş yılda Pendik’teki yatırım ve gelişmeleri hayretler içinde izlediğini söyledi.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in tecrübelerinden yararlanmaya çalıştıklarını ifade eden Gajda: “Başkan Dr. Kenan Şahin’den çok şey öğrendim. Pendik’ten döndüğümde Kispest Belediyesindeki meslektaşlarıma işte biz de böyle projeler yapmalıyız diyorum.” şeklinde konuştu

Ana Sayfa Tüm Haberler