Engellilere yaz spor okulu açılacak

Engelli Basketbol Takımı ile yapılan özel maçta milletvekili adayları ile birlikte sahaya çıkan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, müsabaka sonrasında yaptığı açıklamada  engelli gençler için  Yaz Spor Okulu açılacağı müjdesini verdi.       

Aralarında İstanbul Milletvekili Erol Kaya’nın da bulunduğu AK Parti Milletvekili adayları, Pendik Belediyesi basketbol takımı ile Kurtköy Kapalı Spor Salonu’nda bir maç yaptı. Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte engelli sporcuların kullandığı özel yapım tekerlekli sandalyede mücadele veren milletvekili adayları, profesyonel sporcular karşısında bir hayli zorlandılar. Milletvekili adayları Erol Kaya, Osman Boyraz, Hulusi Şentürk ve Alim Erdemir ile birlikte aynı takımda mücadele veren Başkan Kenan Şahin, maç sonrası yaptığı değerlendirmede sporun engelliler için bir engel olmadığını vurguladı. Bu durumun bilincinde olarak  Yaz Spor Okulu programı başlatacaklarını belirten Başkan Şahin: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile kuracağımız okulda yaklaşık 2 bin engelli gencin yararlanmasını hedefliyoruz” dedi.   

Müsabaka berabere bitti

Pendik Belediyesi Engelliler Basketbol Takımı ile 1. Bölge milletvekili adayları arasında gerçekleşen basketbol maçı yaklaşık yarım saat sürdü. Antrenör Selim Savaş Akarsu’nun hakemlik yaptığı maçın başında sandalyelere alışmaya çalışan Milletvekili adayları, rakip takımın toleranslarının da etkisiyle müsabakanın berabere sona ermesini sağladı. Maçta tüm hünerlerini sergilemeye çalışan Milletvekili adayı Erol Kaya, müsabaka sonrasında yaptığı açıklamada; “İtiraf etmek lazım. Çok zorlandık, çünkü çok iyiler” şeklinde konuştu. 

Ana Sayfa Tüm Haberler