Pendik Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı Süper Lig’e çıkmayı başardı.

Pendik Engelliler Spor Kulübü, Ankara’da oynanan play off grubunu 2. sırada tamamlayarak Süper Lig’e çıkmayı başardı. Başkan Şahin, tüm ekibi kutlayarak Süper Lig'de başarılar diledi. 

Ampute 1. Futbol Ligi’nde normal sezonu ikinci sırada tamamlayan Pendik Engelliler Spor Kulübü, play-offlarda da aynı başarıyı göstererek Süper Lig’e çıkmayı başardı. Ankara 19 Mayıs Stadı’nın yan sahalarında oynanan maçlarda Pendikli futbolcular 5 maç sonunda topladıkları 9 puanla grubu 2. sırada bitirerek mutlu sona ulaştı.  Pendik takımı, ilk maçında Medical Park Samsun Engelliler Gücü Spor Kulübü ile 1-1 berabere kaldı. İkinci maçında Anadolu Kayseri Erciyesi takımını 4-0; Malatya Ayyıldız’ı ise 5-1 yenen Pendik Engelliler Spor Kulübü Şehit Kamil Engelliler Spor Kulübü ile 0-0 berabere kaldı. Son maçında ligin güçlü takımlarından İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile karşılaşan Pendikli futbolcular rakibiyle 0-0 berabere kaldı.

“Azim ve inanç ile mutlu sona ulaştık”

Süper Lig parolasıyla lige sezona başladıklarını belirten Pendik Engelliler Spor Kulübü Başkanı Osman Bozanlı, azim ve inanç ile mutlu sona ulaşmayı başardıklarını ifade etti. Bozanlı şöyle devam etti: “Maddi ve manevi olarak desteğe ihtiyacımız vardı. Bizlere desteklerini sunan başta Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Taraftar grubumuz bizi hiç yalnız bırakmadı. Onlara ayrıca müteşekkirim. Mutluluğumuz tüm Pendiklilerle paylaşmanın gururunu yaşıyorum. Futbolcuları ve teknik heyeti tebrik ediyorum.”dedi.

Başkan Şahin’den tebrik

Pendik Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol takımı ekibiyle bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  kendilerini kutlayarak gelecek  sezonda Süper Lig’de başarılar diledi. Başkan Şahin, “ Aldınız başarılı sonuçla tüm ilçeyi gururlandırdınız” diyerek Pendik’te sporu ve sporcuları desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ana Sayfa Tüm Haberler