Bu yıl 2.’si düzenlenen Pendik Vala Gedik Özel Spor Oyunları, renkli gösterilerle başladı.

Bu yıl 2.’si düzenlenen Pendik Vala Gedik Özel Spor Oyunları, renkli gösterilerle başladı. İki gün sürecek oyunlarda  400 öğrenci, motor aktivite, atletizm, futbol, voleybol, bocce, badminton ve jimnastik dallarında kendilerini gösterecek.

Bu yıl 2.’si düzenlenen Pendik Vala Gedik Özel Spor Oyunları, açılış programıyla Çamlık Spor Tesisleri’nde başladı. Pendik Belediyesi, Gedik Üniversitesi ve Kaymakamlık işbirliğiyle gerçekleştirilen oyunların açılış törenine Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Gedik Holding Yönetim Kurulu ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya Gedik, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, spor bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kamil Özer ve çok sayıda akademisyen, öğrenci ve veli katıldı.  Spor aracılığı ile zihinsel engelli çocukları akranları ile bir araya getirmeyi, arkadaşlığı, rekabeti ve başarı duygusunu yaşatmayı , toplumsal statülerini yükselterek kabul görmelerini sağlamayı amaçlayan oyunlara 400 öğrenci katılıyor. Oyunlar motor aktivite, atletizm, futbol, voleybol, bocce, badminton ve jimnastik dallarında yarışmaların yanı sıra, eğlenceli fiziksel aktiviteleri de içeriyor. 

Gönüllü faaliyetleri daha güçlü olmalı

Engellilere yönelik etkinliklerin desteklenmesi gerektiğini belirten Başkan Şahin, basketbol ve ampute futbol gibi engelli spor branşlarında da başarılar elde ettiklerini dile getirdi. Başkan Şahin şöyle devam etti: “Bu tür sosyal etkinliklere gönüllüleri de katmamız gerekiyor. Gönüllü faaliyetleri ne kadar güçlü olursa, görevlilerin faaliyetleri de o kadar etkili olur. Bunun için gerekirse dernekleşmeli, kulüpleşmeli. Bu başarılarda gönüllülerimizi paydaş haline getirmemiz gerekiyor.”dedi.

Açılış programı kapsamında gerçekleştirilen dans gösterileri ve temsili atletizm koşusu katılımcılara renkli dakikalar yaşattı. Tavşan kostümlü öğrenciler ise açılışın gözdesi oldu.

Ana Sayfa Tüm Haberler